مهمترین مهارتی که یک بازاریاب باید داشته باشد

هنگام ورود به دنیای کسب و کار و بازاریابی یک دفعه با حجم بالایی از اطلاعات و مهارتهایی که باید به دست بیاورید روبرو می‌شوید. اینجاست که باید در شروع کار انرژی خود را صرف با ارزشترین مهارتی که به عنوان یک بازاریاب نیاز دارید بکنید! این مهارت کدام است؟

در بازاریابی مهارتها و استراتژ‌های زیادی هستند که دائم درباره آنها می شنوید مثل: تبلیغ نویسی، راه اندازی قیف های فروش، وبلاگ نویسی، ایجاد لید مگنت، وبینار، ویدئو و خلاصه خیلی چیزهای دیگه. فضای شلوغ پلوغی شده. هر کسی رو میبینید در مورد این موضوعات صحبت میکنه، دوره میره، مطالعه میکنه. خیلی ها تدریس می‌‌کنند.

بالاخره با همه این حرفها و آموزش ها ساختار کسب و کارتون رو شکل میدید. روز به روز هم بخش فنی سایت رو توسعه میدید. اگر خودتون بلد باشید که سریع درستش می‌کنید و اگر هم نه که از یک آدم فنی قوی کمک می‌گیرید. خلاصه اگه پول باشه که خیلی زود کارهاتون ردیف می‌شند. اما نکته اصلی اینجاست که …

این همه کار رو برای چی یا بهتر بگم برای کی انجام میدید!؟

.

.

.

.

.

بله برای یک انسان، کسی که فکر داره، عقیده داره، احساس داره، با چشم خودش به مسائل نگاه می‌کنه، چیزی رو دوست داره یا ازش متنفره. همین حالا کلی ایمیل تو لیست ایمیلهای شما هست. چند تا عضو و چند تا شماره تلفن. اینها فقط یک سری آدرس و شماره نیستند. پشت هر کدوم یک آدم هست.

در کنار همه ابزارهای فانتزی که استفاده می‌کنید. تکنیکهایی که مدرس ها آموزش می‌دهند و شما تقلید می‌کنید، واقعا یک مهارت هست که کمتر بهش توجه میشه. چیزی که نمیشه کپی کرد … یکدلی و درک. مهارت درک دیگران و ابراز احساسات کردن. اینکه بتونید توی ذهن مخاطب جا بگیرید و از دریچه نگاه او به مسائل نگاه کنید.

بعضی‌ها به صورت کاملاً طبیعی و ذاتی این توانایی رو دارند که با دیگران همدلی کنند. برعکس خیلی ها هم فقط خودشون رو می‌بینند و اصلا یادشون میره که دیگرون با اونها فرق دارند.

 

حالا چه کار باید بکنیم؟

همدلی با ارتباط شروع میشه. باید با افراد تو بازار هدفتون صحبت کنید. ایمیل های زیادی را رد و بدل کنید، بازخورد بگیرید، نظرسنجی کنید. حتی بیشتر، باهاشون به صورت زنده صحبت کنید. به هر چیزی که باهاش دست و پنجه نرم میکنند و باعث سردرگمیشون شده گوش بدید حتی کمک کنید. ببینید تا حالا چه تجربیاتی داشتند و واقعا درکشون از موضوع مورد علاقه شما چیه؟ چطور بهش نگاه می‌کنند؟

همه این کارهایی که گفتم با ارتباط یک طرف و نوشتن در وبلاگ پیش نمیرند. لازمه باهاشون صحبت کنید. بعد هم از تخیلتون استفاده کنید و خودتون رو بذارید جای اونها اون وقت …

دنیاتون عوض میشه! دیگه واقعا میدونید چه پستهایی بنویسید، چه ایمیلهایی بفرستید، پیشنهادهای فروش بهتری آماده می‌کنید و با مخاطباتون بیشتر احساس راحتی می کنید.

و این نتیجه همدلی است!

لطفاً دقت کنید بیش از حد درگیر تولید و متقاعد کردن آدمها نشید. خیلی به آمار و ارقام وابسته نشید هرچند خیلی به درد می‌خورند اما یادتون نره که پشت همه این ایمیل ها، شاخصها و عدد و رقم‌ها یک انسان نشسته.

 

مهارت شماره ۱ هر بازاریابی همدلی است. مخاطب این حس رو میفهمه و زود میگیره.

 

 

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!

دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم
ارسال
close-link
همین حالا دانلود کن!
 
سرمایه‌گذاری کم هزینه، کم ریسک، درآمد پایدار و عالی
دانلود می‌کنم
هر زمان که بخواهید می‌توانید در ایمیل‌های دریافتی از اشتراک خبرنامه انصراف دهید!
close-link
دانلود فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود ویدئو قانون جایگزینی در فروش

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود صوت 5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود فایل صوتی تعیین هدف در زندگی

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
همین حالا دانلود کن!
راهنمای فروش اینترنتی محصولات مجازی
دانلود می‌کنم
هر وقت خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی، اشتراکتون رو لغو کنید!
عضویت در خبرنامه رهسو
جدیدترین اطلاعات دنیای بازاریابی و کسب و کار
عضو میشم
هر وقت که خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی اشتراک خبرنامه رو لغو کنید!

دانلود نسخه pdf بوم مدل کسب و کار

میتونید بوم رو بزرگ چاپ کرده و روی دیوار نصب کنید. استیکرهای رنگی رو در هر بخش چسبونده و بارها عوضشون کنید تا به یک مدل معتبر برسید!
دانلود فایل
کار جالبی میشه، امتحان کنید!
  
دانلود ویدئو با کیفیت عالی، 130 مگابایت
دانلود
close-link

خلاصه کتاب: راه اندازی استارتاپ در ۷ روز

اشتباه نکنید، این یک عنوان فریبنده نیست! بلکه واقعیت است.
این کتاب از مفیدترین کتابهایی است که به عنوان یک کارآفرین می‌تونید بخونید. درک درستی از استارتاپ و نحوه راه‌اندازی اون ارائه می‌کنه و به نکاتی طلایی اشاره داره که یک کارآفرین موفق در دنیای واقعی تجربه کرده. مطمئنم در زندگی کاری خود حتما بارها اسمش رو خواهید شنید و بالاخره میخونیدش، پس هر چه زودتر بهتر!
راه>

همین حالا دریافت کن!