اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ و راه‌های پیشرفت آن

با ظهور شبکه های اجتماعی اینفلوئنسر مارکتینگ رونق فوق العاده‌ای گرفته و خیلی ها را زودتر از آنچه که فکر می‌کردند به اهدافشان رسانده است. در این مقاله به تعریف، بیان اهمیت و ۵ گام برای داشتن یک استراتژی تأثیرگذار در اینفلوئنسر مارکتینگ می‌پردازیم.

155

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ عموماً به مفهوم بازاریابی از طریق افراد تاثیرگذار است. امروزه این اصطلاح بیشتر در فضای دیجیتال استفاده می‌شود. درباره افرادی که از طریق کانالهای دیجیتالی خود به نفوذ و وجهه اجتماعی رسیده‌اند. به بیان ساده شما با اینفلوئنسر مارکتینگ به شناسایی، جذب و حمایت افرادی می‌پردازید که می‌توانند با معرفی شما در قالب ارتباطی دوستانه تر و قدرتمندتر تاثیر بیشتری بر مخاطبانتان بگذارند.

 

چرا اینفلوئنسر مارکتینگ؟

همان طور که می‌دانید ارزش تأثیر و نفوذ بر مشتریان در بازاریابی مفهوم جدیدی نیست، اما از آن جا که روش‌های گفتگو و مذاکره با مشتریان آنلاین به شدت در حال تغییر و تکامل است اینفلوئنسرها نقش مهمی‌را در شکستن این خلوت‌های آنلاین بازی می‌کنند. آن‌ها گفتگویی مناسب را با مشتریان برقرار می‌کنند و باعث جلب اعتماد آن‌ها به برند شما می‌شوند. پس سرمایه‌گذاری روی این افراد می‌تواند یک فرصت طلایی برای کسب و کار شما فراهم آورد. با این که بازاریابی برون‌گرا و تبلیغات‌ سنتی هنوز هم تا حدودی تأثیر‌گذار هستند، اما هدف‌گیری و برقراری ارتباط‌های قوی با استفاده از روش‌های بازاریابی درون‌گرا مانند اینفلوئنسر مارکتینگ بازده بسیار بیشتر و ایجاد ارتباطات موثرتر با مشتری را در اختیار صاحبین برند‌ها قرار می‌دهد.

 

اثرات مثبت اینفلوئنسرها در بازاریابی درون‌گرا

استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ در متد‌های درون‌گرای تبلیغاتی می‌تواند تاثیر چشمگیری در افزایش آگاهی مشتریان از خدمات و محصولات شما داشته باشد. تاثیراتی که این صنعت جدید می‌تواند روی بازاریابی درون‌گرای شما داشته باشد موارد زیر را شامل می‌شود:

  • افزایش تبلیغات دهان به دهان(word of mouth)
  • افزایش نظرات تخصصی در مورد محصولات و خدمات شما
  • افزایش ثبات اجتماعی
بیشتر بخوانید:  مراحل طراحی کمپین بازاریابی اینترنتی

همه‌ این عوامل برای به دست آوردن اعتماد و وفاداری مشتریان بسیار ضروری است. طبق آخرین مطالعات ۹۲% از مشتریان و مصرف‌کنندگان به توصیه‌ها و تبلیغات دهان به دهان نسبت به انواع دیگر تبلیغات بیشتر اعتماد می‌کنند. با داشتن یک پیام خوب برای تبلیغات می‌توانید یک شروع قوی و محکم را با مخاطبان خوب تجربه کنید، همچنین با به‌کارگیری بهترین اینفلوئنسر‌ها و برنامه‌ریزی مناسب برای آن‌ها بازاریابی درون‌گرای شما به مراحل خوبی دست می‌یابد.

 

قدرت اینفلوئنسر‌ها در هدایت مشتریان

در یک وب‌سایت اطلاعات زیادی مانند امواج در حرکت هستند و اینفلوئنسر‌ها نیز مانند موج‌سوارانی هستند که کنترل کامل این اطلاعات را در دست دارند. آن‌ها دارای اعتماد و نفوذی هستند که می‌توانند مشتریان را به سمت دوست‌داشتن و خرید کردن از برند شما و یا حتی ترک‌کردن سایت شما هدایت کنند.

تفاوت برقراری ارتباط در اینفلوئنسر مارکتینگ با روابط عمومی‌ این است که این ارتباط‌ها دور از تجملات هستند و بیشتر به شکل یک رابطه‌ منحصر به فرد، صادقانه و قانونی بین مشتری، برند و اینفلوئنسر است. این دقیقاً همان چیزی است که اینفلوئنسر مارکتینگ را از سایر تکنیک‌های تبلیغاتی خاص‌تر می‌کند. هنگامی که یک برند به اینفلوئنسر مارکتینگ می‌پیوندد در واقع با این کار حمایت بلند مدت مشتریان و طرفداران خود را برای برند خود تضمین می‌کند.

 

۵ گام در ایجاد استراتژی تأثیر‌گذار در اینفلوئنسر مارکتینگ

اگر می‌خواهید اینفلوئنسر مارکتینگ را در برند خود به کار بگیرید، ابتدا باید بدانید اینفلوئنسر چه کسی است و چگونه می‌توانید یک اینفلوئنسر ماهر را برای برند خود انتخاب کنید. در ادامه به چند مورد برای شروع کار در این صنعت اشاره می کنیم.

بیشتر بخوانید:  ۶ اصل ترغیب مشتری به خرید در بازاریابی دیجیتال

 

انتخاب استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ

۱- مخاطب خود را شناسایی کنید

شناسایی مشتریانی که می‌خواهید هدف قرار دهید و توجه به این نکته که هر‌کدام از آن‌ها چگونه محصولات و خدمات شما را کشف، ارزیابی و خریداری می‌کنند یک گام جدا نشدنی برای شروع هر اقدام موثر است.

۲- اینفلوئنسر مناسب برند خود را پیدا کنید

برای شروع یک اینفلوئنسر مارکتینگ شما نیاز دارید فردی را پیدا کنید که محتواهایی با تأثیرگذاری مناسب روی برند و مشتریان شما و تصمیمات آن‌ها برای خرید کردن تولید کند.

۳- برای استفاده از فرصتها بر اینفلوئنسرها نظارت کنید

وقت آن است که به‌موقع نظارت کنید. باید کشف کنید که تأثیرگذاران هدف شما چه چیزهایی می‌نویسند و مهمتر از آن مخاطباشان چه کسانی هستند.

۴- اقدام و مشارکت

در این قدم شما نیاز دارید برای ایجاد ارتباط با اینفلوئنسر خود او را دنبال کنید و اهداف‌تان را با او به اشتراک بگذارید. این کار می‌تواند قدم اول برای ایجاد یک ارتباط مثمر ثمر باشد.

۵- نتایج خود را محاسبه کنید

پس از این که از طریق اینفلوئنسر‌ها با مخاطبان خود ارتباط برقرار کردید، قطعاً می‌خواهید این ارتباط را ادامه دهید. اما قبل از آن بررسی کنید که این کار چه میزان تاثیرات محسوسی را روی برند شما داشته و نتایج را جمع آوری و آنالیز کنید.

 

در پایان

با توجه به نکات و اطلاعاتی که در این متن گفته شد دیگر تردیدی برای شروع فعالیت در اینفلوئنسر مارکتینگ باقی نمی‌ماند، پس افراد ماهر و تأثیرگذار را پیدا کرده و با سرمایه‌گذاری و حمایت از آن‌ها آینده‌ برند خود را تضمین کنید.

بیشتر بخوانید:  ۱۰ شرط لازم در بازاریابی چریکی

 

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!

دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم
ارسال
close-link
همین حالا دانلود کن!
 
سرمایه‌گذاری کم هزینه، کم ریسک، درآمد پایدار و عالی
دانلود می‌کنم
هر زمان که بخواهید می‌توانید در ایمیل‌های دریافتی از اشتراک خبرنامه انصراف دهید!
close-link
دانلود فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود ویدئو قانون جایگزینی در فروش

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود صوت 5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود فایل صوتی تعیین هدف در زندگی

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
همین حالا دانلود کن!
راهنمای فروش اینترنتی محصولات مجازی
دانلود می‌کنم
هر وقت خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی، اشتراکتون رو لغو کنید!
عضویت در خبرنامه رهسو
جدیدترین اطلاعات دنیای بازاریابی و کسب و کار
عضو میشم
هر وقت که خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی اشتراک خبرنامه رو لغو کنید!

دانلود نسخه pdf بوم مدل کسب و کار

میتونید بوم رو بزرگ چاپ کرده و روی دیوار نصب کنید. استیکرهای رنگی رو در هر بخش چسبونده و بارها عوضشون کنید تا به یک مدل معتبر برسید!
دانلود فایل
کار جالبی میشه، امتحان کنید!
  
دانلود ویدئو با کیفیت عالی، 130 مگابایت
دانلود
close-link

خلاصه کتاب: راه اندازی استارتاپ در ۷ روز

اشتباه نکنید، این یک عنوان فریبنده نیست! بلکه واقعیت است.
این کتاب از مفیدترین کتابهایی است که به عنوان یک کارآفرین می‌تونید بخونید. درک درستی از استارتاپ و نحوه راه‌اندازی اون ارائه می‌کنه و به نکاتی طلایی اشاره داره که یک کارآفرین موفق در دنیای واقعی تجربه کرده. مطمئنم در زندگی کاری خود حتما بارها اسمش رو خواهید شنید و بالاخره میخونیدش، پس هر چه زودتر بهتر!
راه>

همین حالا دریافت کن!