۵ عادت که افراد ثروتمند از آن ها دوری می کنند

82

پس از مصاحبه با بیش از  ۴۰۰ کارشناس و تحقیق روی رفتار های افراد ثروتمند و مشهور، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که عادات روزانه افراد ثروتمند با افراد عادی تفاوت‌هایی دارد و شاید همین عادات سبب پیشرفت آن‌ها در کسب و کارشان شده است. رفتار اشخاص مختلف باهم متفاوت است اما همه افراد ثروتمند و مشهور یک سری رفتار مشترک دارند و از بعضی از عادات ساده ای که مردم عادی دارند دوری می کنند تا زندگی منظم‌تر و زمان بیشتری برای کسب پول بیشتر داشته باشند. در ادامه چند تا از عاداتی را که افراد ثروتمند در زندگی روزانه خود از آن ها اجتناب می کنند بررسی می کنیم.

۱- افراد ثروتمند بیشتر از ۶۰ دقیقه در روز تلویزیون تماشا نمی‌کنند

به عقیده افراد ثروتمند سپری کردن زمان جلوی تلویزیون بیشتر از ۱ ساعت در روز فقط وقت تلف کردن نیست بلکه دیوانگی است! اکثر افراد به طور میانگین ۵ ساعت در روز را به تماشای تلویزیون و برنامه های آن می پردازند. اگر این زمان را در یک سال محاسبه کنیم معادل ۷۷ روز است. تصور کنید اگر در یک سال ۷۷ روز بیشتر وقت داشتید چه کارهایی انجام می دادید؟

این غیر ممکن است که کل روز را در حال کار کردن و ایجاد ایده های جدید باشید و تماشا کردن تلویزیون و استراحت جلوی آن بعد از یک روز پر مشغله گزینه خوبی است. اما این که ۲۵% از زمان کاری خود را به نشستن روی مبل و تماشای برنامه هایی که در آن موفقیت افراد دیگر را به نمایش می گذارد صرف کنید یکی از بدترین کار هایی است که می توانید انجام دهید. اگر واقعاً قصد دارید در مسیر شغلی و زندگی خود فرد موفقی باشید باید بررسی کنید که زمان خود را چگونه سپری می کنید.

۲- آنها بیشتر پول خود را برای خلق فرصت‌های جدید صرف می‌کنند

افراد موفق پول خود را برای چیزهایی مانند کسب و کار و پیشرفت‌های شخصی خود که باعث بهتر شدن آن‌ها می شود خرج می کنند. اما افرادی معمولی پول خود را صرف خرید چیزهایی می کنند که نیازی هم به آنها ندارند. افراد ثروتمند و موفق سرمایه خود را به طور عمده برای موارد جدید و خلاقانه صرف می کنند.

۳- افراد ثروتمند و موفق از خوردن غذای بیش از حد و فرآوری شده خودداری می‌کنند

به همان شکل که بدن خود را تغذیه می کنید؛ به همان شکل نیز می توانید در زندگی و کار خود عمل کنید. استفاده از غذاهای فرآوری شده و ناسالم می تواند یکی از دلایل ایجاد مشکلاتی مانند کاهش اعتماد به نفس، افسردگی، و مشکلات مزمن و طولانی مدت در سلامتی بدن شوند. تقریباً تمام افراد مشهور و ثروتمند از بدن خود مراقبت می کنند و با مصرف غذاهای سالم به سوخت و ساز سالم بدن خود اهمیت می دهند.

پرهیز افراد ثروتمند از غذای فرآوری شده

۴- افراد موفق دیگران را مسئول شکست‌های خود نمی‌دانند

افرادی که در کارهای خود موفق هستند از اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری بالایی برخوردارند و همین عوامل نیز باعث ثروتمند شدن آن ها می شود. این افراد هیچ وقت مسئولیت شکست‌های خود را به دیگران محول نمی کنند و با قبول کردن آن و بر طرف کردن ایرادات کاری و رفتاری خود سعی در عملکرد بهتر و پیشرفت روز افزون خود دارند.

۵- افراد موفق به نظرات مردم در مورد خودشان اهمیت نمی‌دهند

تمام افراد مشهور، ثروتمند و موفق دنیا در انجام کارها و رفتارهای خود نظرات اطرافیان خود را جدی نمی گیرند و کاری که می‌خواهند را انجام می‌دهند تا به اهداف خود برسند. قطعاً آن‌ها هم از توصیه‌های مربیان خود استفاده می کنند. اما هیچ گاه اجازه نمی دهند که خانواده، دوستان و اطرافیان در مورد این که چه کاری باید در زندگی انجام دهند یا چه چیزی باعث موفقیت آنها می شود نظر دهند.

کلام آخر

همان طور که می بینید فاکتورها و عادات کوچکی که در زندگی روزمره داریم می تواند تأثیر زیادی روی زندگی ما داشته باشد. قطعاً هر شخصی برای رسیدن به موفقیت راه مخصوص به خود را در پیش می گیرد اما برای رسیدن به هر هدفی و موفق شدن در آن نیاز به ایجاد تغییرات جزئی در زندگی دارد.

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 9 =

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!
دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم!
ارسال
close-link

فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link
راهنمای جامع بازاریابی کتاب الکترونیک
بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
سرمایه گذاری کم ریسک، کم هزینه، درآمد پایدار و عالی
همین حالا دانلود کن!
close-link

عاشق شغلت باش تا موفق بشی، آیا درسته؟

بلافاصله قابل دانلود خواهد شد!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link

فایل صوتی تعیین هدف در زندگی و شغل

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link

5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link
با عضویت در خبرنامه رهسو
از جدیدترین اخبار و اطلاعات دنیای کسب و کار و بازاریابی مطلع شوید!
عضو میشوم