۵ عادت که افراد ثروتمند از آن ها دوری می کنند

117

پس از مصاحبه با بیش از  ۴۰۰ کارشناس و تحقیق روی رفتار های افراد ثروتمند و مشهور، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که عادات روزانه افراد ثروتمند با افراد عادی تفاوت‌هایی دارد و شاید همین عادات سبب پیشرفت آن‌ها در کسب و کارشان شده است. رفتار اشخاص مختلف باهم متفاوت است اما همه افراد ثروتمند و مشهور یک سری رفتار مشترک دارند و از بعضی از عادات ساده ای که مردم عادی دارند دوری می کنند تا زندگی منظم‌تر و زمان بیشتری برای کسب پول بیشتر داشته باشند. در ادامه چند تا از عاداتی را که افراد ثروتمند در زندگی روزانه خود از آنها اجتناب می کنند بررسی می کنیم.

 

۱- افراد ثروتمند بیشتر از ۶۰ دقیقه در روز تلویزیون تماشا نمی‌کنند

به عقیده افراد ثروتمند سپری کردن زمان جلوی تلویزیون بیشتر از ۱ ساعت در روز فقط وقت تلف کردن نیست بلکه دیوانگی است! اکثر افراد به طور میانگین ۵ ساعت در روز را به تماشای تلویزیون و برنامه های آن می پردازند. اگر این زمان را در یک سال محاسبه کنیم معادل ۷۷ روز است. تصور کنید اگر در یک سال ۷۷ روز بیشتر وقت داشتید چه کارهایی انجام می‌دادید؟

این غیر ممکن است که کل روز را در حال کار کردن و ایجاد ایده های جدید باشید و تماشا کردن تلویزیون و استراحت جلوی آن بعد از یک روز پر مشغله گزینه خوبی است. اما این که ۲۵% از زمان کاری خود را به نشستن روی مبل و تماشای برنامه هایی که در آن موفقیت افراد دیگر را به نمایش می‌گذارد صرف کنید یکی از بدترین کار هایی است که می توانید انجام دهید. اگر واقعاً قصد دارید در مسیر شغلی و زندگی خود فرد موفقی باشید باید بررسی کنید که زمان خود را چگونه سپری می کنید.

بیشتر بخوانید:  سخنرانی و مدیریت استرس

 

۲- آنها بیشتر پول خود را برای خلق فرصت‌های جدید صرف می‌کنند

افراد موفق پول خود را برای چیزهایی مانند کسب و کار و پیشرفت‌های شخصی خود که باعث بهتر شدن آن‌ها می شود خرج می کنند. اما افرادی معمولی پول خود را صرف خرید چیزهایی می کنند که نیازی هم به آنها ندارند. افراد ثروتمند و موفق سرمایه خود را به طور عمده برای موارد جدید و خلاقانه صرف می کنند.

 

۳- افراد ثروتمند و موفق از خوردن غذای بیش از حد و فرآوری شده خودداری می‌کنند

به همان شکل که بدن خود را تغذیه می کنید؛ به همان شکل نیز می توانید در زندگی و کار خود عمل کنید. استفاده از غذاهای فرآوری شده و ناسالم می تواند یکی از دلایل ایجاد مشکلاتی مانند کاهش اعتماد به نفس، افسردگی، و مشکلات مزمن و طولانی مدت در سلامتی بدن شوند. تقریباً تمام افراد مشهور و ثروتمند از بدن خود مراقبت می کنند و با مصرف غذاهای سالم به سوخت و ساز سالم بدن خود اهمیت می دهند.

پرهیز افراد ثروتمند از غذای فرآوری شده

۴- افراد موفق دیگران را مسئول شکست‌های خود نمی‌دانند

افرادی که در کارهای خود موفق هستند از اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری بالایی برخوردارند و همین عوامل نیز باعث ثروتمند شدن آن ها می شود. این افراد هیچ وقت مسئولیت شکست‌های خود را به دیگران محول نمی کنند و با قبول کردن آن و برطرف کردن ایرادات کاری و رفتاری خود سعی در عملکرد بهتر و پیشرفت روز افزون خود دارند.

 

۵- افراد موفق به نظرات مردم در مورد خودشان اهمیت نمی‌دهند

تمام افراد مشهور، ثروتمند و موفق دنیا در انجام کارها و رفتارهای خود نظرات اطرافیان خود را جدی نمی گیرند و کاری که می‌خواهند را انجام می‌دهند تا به اهداف خود برسند. قطعاً آن‌ها هم از توصیه‌های مربیان خود استفاده می کنند. اما هیچ گاه اجازه نمی دهند که خانواده، دوستان و اطرافیان در مورد این که چه کاری باید در زندگی انجام دهند یا چه چیزی باعث موفقیت آنها می شود نظر دهند.

بیشتر بخوانید:  چرا نمی توانیم در مدیریت زمان موفق باشیم؟

 

کلام آخر

همان طور که می بینید فاکتورها و عادات کوچکی که در زندگی روزمره داریم می‌تواند تاثیر زیادی روی زندگی ما داشته باشد. قطعاً هر شخصی برای رسیدن به موفقیت راه مخصوص به خود را در پیش می‌گیرد اما برای رسیدن به هر هدفی و موفق شدن در آن نیاز به ایجاد تغییرات جزئی در زندگی دارد.

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!

دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم
ارسال
close-link
همین حالا دانلود کن!
 
سرمایه‌گذاری کم هزینه، کم ریسک، درآمد پایدار و عالی
دانلود می‌کنم
هر زمان که بخواهید می‌توانید در ایمیل‌های دریافتی از اشتراک خبرنامه انصراف دهید!
close-link
دانلود فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود ویدئو قانون جایگزینی در فروش

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود صوت 5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود فایل صوتی تعیین هدف در زندگی

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
همین حالا دانلود کن!
راهنمای فروش اینترنتی محصولات مجازی
دانلود می‌کنم
هر وقت خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی، اشتراکتون رو لغو کنید!
عضویت در خبرنامه رهسو
جدیدترین اطلاعات دنیای بازاریابی و کسب و کار
عضو میشم
هر وقت که خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی اشتراک خبرنامه رو لغو کنید!

دانلود نسخه pdf بوم مدل کسب و کار

میتونید بوم رو بزرگ چاپ کرده و روی دیوار نصب کنید. استیکرهای رنگی رو در هر بخش چسبونده و بارها عوضشون کنید تا به یک مدل معتبر برسید!
دانلود فایل
کار جالبی میشه، امتحان کنید!
  
دانلود ویدئو با کیفیت عالی، 130 مگابایت
دانلود
close-link

خلاصه کتاب: راه اندازی استارتاپ در ۷ روز

اشتباه نکنید، این یک عنوان فریبنده نیست! بلکه واقعیت است.
این کتاب از مفیدترین کتابهایی است که به عنوان یک کارآفرین می‌تونید بخونید. درک درستی از استارتاپ و نحوه راه‌اندازی اون ارائه می‌کنه و به نکاتی طلایی اشاره داره که یک کارآفرین موفق در دنیای واقعی تجربه کرده. مطمئنم در زندگی کاری خود حتما بارها اسمش رو خواهید شنید و بالاخره میخونیدش، پس هر چه زودتر بهتر!
راه>

همین حالا دریافت کن!