فروش موفق در ۴ مرحله

در این مقاله به یک فرمول ۴ مرحله‌ای برای فروش موفق می‌پردازیم. به شما می‌گویم، چگونه خود را به عنوان فردی ماهر که نیاز مشتری را می‌داند و بهتر از سایر فروشندگان است نشان داده، و در آخر کار را با فروش و تسویه تمام کنید.

135

فروش موفق یکی از سخت‌ترین کارهاست ولی وقتی اتفاق می‌افتد بسیار لذتبخش است. فروش هم مانند هر عملیات دیگری در بازاریابی تکنیک‌ها و روش‌های خود را دارد. در صورتیکه فرمول مشخصی برای خود داشته باشید، بتوانید در بلندمدت روی آن کار کنید و با مهارتهای خود تطبیقش دهید. حتما به یک فروشنده کاملاً حرفه‌ای تبدیل شده و از موفقیت‌های خود لذت خواهید برد. همین لذت باعث می‌شود اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و روز به روز درخشان تر از قبل عمل کنید. فرمولی که در ادامه برای فروش موفق و بیشتر ارائه می‌کنم برای خودم کارساز بوده است. امیدوارم از آن استفاده نموده و اجرای درستش را به یکی از مهارت‌های خود تبدیل کنید.

 

مرحله اول: مشتری باید شما را حرفه‌ای تصور کند

فرض کنید به عنوان یک فروشنده با مشتری ملاقات می‌کنید و قصد فروش محصولات شرکت خود را دارید. آیا برنامه‌ای برای ارتباط اول دارید؟ بهتر است تصویر ذهنی مشتری را خودتان ایجاد کنید وگرنه خودش اینکار را می‌کند. در برخورد اول مشتری باید شما را یک فروشنده حرفه‌ای ببیند، کسی که کاملاً بر کار خود مسلط و قابل احترام است. به این منظور سعی کنید تمام فاکتورهایی که شما را در ذهن مشتری فردی “این کاره ” نشان می‌دهد لیست کنید و تا حد امکان همه آنها را به کار ببرید. مثلاً: داشتن کاتالوگ و اطلاعات مکتوب، کارت ویزیت، ظاهر آراسته، ارتباط چشمی مناسب، اعتماد به نفس، برخورد باوقار و محترمانه، تسلط به امور فنی و داشتن اطلاعات بازار، داشتن اطلاعات افراد مرتبط با مشتری و غیره. همچنین اگر شرکت شما اعتبار و نام خوبی دارد حتماً نشان دهید که پشتوانه محکمی دارید.

بیشتر بخوانید:  هر چیزی که باید درباره پرسونای بازاریابی بدانید

 

مرحله دوم: نیاز مشتری را خوب شناسایی کنید

در مرحله دوم مشتری شما را به عنوان فروشنده معتبر و قابل احترام قبول کرده، اما همچنان می‌خواهد ببیند آیا چیزی که ارزش گفتگو با شما را داشته باشد دارید. اینجاست که لازم است نیاز مشتری را به بهترین نحو شناخته و بهترین راهکار برای برآوردن آن را پیشنهاد دهید. با هر بهانه‌ای می‌توانید سر صحبت را باز کنید و اجازه دهید بیشتر او صحبت کند. با سئوال‌های هوشمندانه سعی کنید بفهمید دقیقاً دنبال چه چیزی است، تجربه او از فروشنده‌های قبلی چطور است، نگرانی‌هایش کدامند. حتی پای درد دلش بشینید. به این ترتیب می‌توانید فرصت خوبی را برای خود ایجاد کنید تا وقتی نوبت صحبت به شما رسید برای هر کدام از بهانه های مشتری پاسخی مناسب داشته باشید.

 

مرحله سوم: ثابت کنید شما بهتر از رقبا هستید

تا الآن تلاش زیادی کرده‌اید، طوری که مشتری برای شما اعتبار قائل است و می‌داند که می‌توانید نیازش را برآورده کنید، اما او پیش خود می‌گوید که چرا این محصول را از شما بخرم می توانم از دوست یا آشنای خودم و یا هر کس دیگری خریداری کنم. در این لحظه است که شما باید ذهنیت او را شکل دهید. باید خیلی سریع مزیت خود را به او نشان دهید تا بداند که به نفعش است از شما خرید کند. اگر هزینه تمام شده همکاری با شما کمتر از دیگران است حتماً به آن اشاره کنید. اگر شرایط پرداخت خوب، تخفیف و یا هر چیز دیگری برای پیشنهاد دارید در اینجاست که باید مطرح کنید.

بیشتر بخوانید:  ریتارگتینگ چیست و چطور باعث افزایش فروش می‌شود؟

 

مرحله چهارم: تمام‌کننده خوبی باشید

در این مرحله است که باید زحمات ۳ مرحله قبلی را به ثمر بنشانید. خیلی از فروشنده‌ها هستند که ارتباط خوبی برقرار می‌کنند، اما در تمام کردن کار یعنی تسویه به مشکل می‌خورند. مشتری شما را به عنوان فردی ماهر قبول دارد، می‌داند که شما کسی هستید که می‌توانید مشکلش را حل کنید و بهتر است از شما بخرد ولی می‌گوید الان امکان خرید ندارم من با شما تماس می‌گیرم یا چند وقت دیگر مراجعه کنید. او را توجیه کنید که نباید فرصت را از دست بدهد و اگر همین الآن خرید کند به نفعش است. سعی کنید پیشنهادات متنوعی برای این لحظه طراحی کنید که در صورت لزوم یک به یک هر کدام را ارائه کرده تا تسویه کند و همه پول را نقداً پرداخت کند. اینجاست که لذت واقعی یک فروش موفق را می‌چشید!

 

در پایان

مثالی که در قالب این ۴ مرحله ارائه شد برای سایر مشاغل مانند فروش اینترنتی هم صدق می‌کند. برای مثال مرحله اول می‌تواند زیبایی و کاربردی بودن سایت، داشتن آدرس، هویت قانونی و مواردی از این دست باشد. مرحله دوم شناخت بازار هدف و اطلاع رسانی صحیح و کافی باشد. مرحله سوم شرایط پرداخت آسان، امتیاز، عضویت در باشگاه مشتریان و … . مرحله چهارم نیز تخفیف های مدت‌دار، تخفیف خرید زودهنگام و پیشنهادهای اینچنینی. سعی کنید این ۴ مرحله را ملکه ذهن خود کنید و آنها را به صورت عادت در ارتباط با مشتری درآورید. با کمی تلاش و فکر طرح‌های جالبی برای هر مرحله ابداع کنید تا یک سیستم هماهنگ برای فروش موفق داشته باشید. پیشنهاد می‌کنم خلاصه کتاب فروش مخرب نوشته پاتریک میس را که توسط سایت رهسو تهیه شده مطالعه کنید.

 

بیشتر بخوانید:  ۶ اصل ترغیب مشتری به خرید در بازاریابی دیجیتال

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!

دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم
ارسال
close-link
همین حالا دانلود کن!
 
سرمایه‌گذاری کم هزینه، کم ریسک، درآمد پایدار و عالی
دانلود می‌کنم
هر زمان که بخواهید می‌توانید در ایمیل‌های دریافتی از اشتراک خبرنامه انصراف دهید!
close-link
دانلود فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود ویدئو قانون جایگزینی در فروش

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود صوت 5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود فایل صوتی تعیین هدف در زندگی

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
همین حالا دانلود کن!
راهنمای فروش اینترنتی محصولات مجازی
دانلود می‌کنم
هر وقت خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی، اشتراکتون رو لغو کنید!
عضویت در خبرنامه رهسو
جدیدترین اطلاعات دنیای بازاریابی و کسب و کار
عضو میشم
هر وقت که خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی اشتراک خبرنامه رو لغو کنید!

دانلود نسخه pdf بوم مدل کسب و کار

میتونید بوم رو بزرگ چاپ کرده و روی دیوار نصب کنید. استیکرهای رنگی رو در هر بخش چسبونده و بارها عوضشون کنید تا به یک مدل معتبر برسید!
دانلود فایل
کار جالبی میشه، امتحان کنید!
  
دانلود ویدئو با کیفیت عالی، 130 مگابایت
دانلود
close-link

خلاصه کتاب: راه اندازی استارتاپ در ۷ روز

اشتباه نکنید، این یک عنوان فریبنده نیست! بلکه واقعیت است.
این کتاب از مفیدترین کتابهایی است که به عنوان یک کارآفرین می‌تونید بخونید. درک درستی از استارتاپ و نحوه راه‌اندازی اون ارائه می‌کنه و به نکاتی طلایی اشاره داره که یک کارآفرین موفق در دنیای واقعی تجربه کرده. مطمئنم در زندگی کاری خود حتما بارها اسمش رو خواهید شنید و بالاخره میخونیدش، پس هر چه زودتر بهتر!
راه>

همین حالا دریافت کن!