چگونه پیشنهاد رد نشدنی خود را بسازیم؟

مشتری در کمتر از ۳ ثانیه تصمیم خود را می‌گیرد، بنابراین زمان زیادی برای جلب نظر او ندارید! این مقاله درباره پیشنهاد رد نشدنی یعنی اولین و مهمترین چیزی که یک کسب و کار نیاز دارد صحبت می‌کند و به شما می‌گوید که چطور آن را ایجاد کرده و از فرصت کوتاه خود استفاده کنید.

539

امروزه مردم نه وقت دارند و نه حوصله بیش از حد، البته حق هم دارند. مجبورند خیلی زود موضوعات را ارزیابی کنند و سریع تصمیم بگیرند وگرنه کاری پیش نمی‌رود. آنها در ۳ ثانیه تصمیم می‌گیرند. اگر می‌خواهید از این ۳ ثانیه خوب استفاده کنید و در کسب و‌کار خود موفق شوید، مهمترین چیزی که نیاز دارید یک پیشنهاد رد نشدنی یا irresistible offer است. شک نکنید! چیز عجیبی نگفتم اگر با مباحث و کتاب‌های بازاریابی آشنا باشید می‌دانید که در آنها هم یک چیز قابل مبادله که نیاز مشتری را برآورده کند پایه بازاریابی معرفی می‌شود. سوالی که مطرح می شود این است: چگونه می‌شود پیشنهاد رد نشدنی ساخت؟ در ادامه با هم سه ابزار را بررسی می‌کنیم که به سادگی می‌توان با استفاده از آنها در سه مرحله این پیشنهاد را ساخت: ۱- قول بازگشت سرمایه ۲- ایجاد شعار تاثیرگذار ۳- باورپذیر کردن شعار

 

۱- پیشنهادی بدهید که بازگشت سرمایه‌اش عالی باشد

قبل از هرکاری باید به فکر بازگشت سرمایه مشتری باشید. هر خریدی که مشتری انجام می‌دهد در اصل یک سرمایه‌گذاری است. اگر مشتری‌ها در قبال پولی که می‌پردازند یا سرمایه‌گذاری که انجام می‌دهند چیزی دریافت کنند که ارزش کمتری داشته باشد یعنی بازگشت سرمایه شان منفی باشد در این صورت کسب و کارتان چندان دوام نخواهد داشت. لازم است خیلی واضح و شفاف این موضوع را توضیح داده و او را قانع کنید که بازگشت سرمایه اش مثبت خواهد بود. اگر این کار را نکنید بقیه موارد هیچ سودی نخواهد داشت حتی باقی ماندن شما در کسب و کارتان. اگر مشتری متوجه شود که پیشنهادتان بهتر از چیزی بوده که او انتظار داشته است، در این صورت فروش ساده‌ای خواهید داشت و او به احتمال زیاد باز هم به سراغتان خواهد آمد.

بیشتر بخوانید:  ۱۲ تاکتیک بازاریابی در بحران ویروس کرونا

توجه: بعضی از کسب و کارها تصور می کنند صرفاً با پایین آوردن قیمت‌های خود می‌توانند بازگشت سرمایه خود را بالا ببرند. درست است که با کم شدن قیمت ارزش بیشتری برای مشتری ایجاد می‌شود اما این بازی خطرناکی است و می‌تواند باعث نابودی کسب و کار شود‌. یادتان باشد که به این دلیل وارد کسب و کار شده‌اید که سود ببرید.

 

۲- شعار اصلی را جذاب و تاثیرگذار انتخاب کنید

شعار اصلی به نوعی قلب بازاریابی شما خواهد بود و باید تمام فعالیت‌های بازاریابی خود را با آن هماهنگ کنید. این شعار در واقع پیامی است که برند شما به مخاطبان می‌فرستد. سعی کنید شعارتان واضح و شفاف باشد طوری که لازم نباشد مشتری برای درک شعار آن را تفسیر کند چون این زحمت را به خود نمی‌دهد. شعار باید کوتاه باشد تا در ذهن بماند همچنین مبتنی بر واقعیت باشد و چیزی را بزرگنمایی یا تحمیل نکند.

نکته مهم در مورد شعار اصلی این است که وقتی پیام منتشر شود دیگر کنترلی روی نحوه انتشار آن ندارید. شاید مردم ابتدا درباره شما خوب صحبت کنند، اصطلاحاً شعار گل کند، اما اگر قوی طراحی نشده باشد احتمال این هست که پیام در بین مردم طور دیگری استفاده شود و به کلی تغییر جهت بدهد.

 

۳- با پیشنهادی باورپذیر اعتماد مشتریان را جلب کنید

هر چقدر شعارتان بزرگ‌تر و جسورانه‌تر باشد، ثابت کردن آن سخت‌تر است، پس باید برای باور کردن و جلب اعتماد مردم تلاش بیشتری بکنید. اولین چیزی که با شنیدن آن به ذهن مخاطبان می آید این است که آیا دروغ می گوید یا راست و اصلاً آیا این کار شدنی است.

بیشتر بخوانید:  ۵ مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

اگر پیشنهادتان بیش از حد خوب باشد، یعنی آنقدر خوب باشد که واقعی به نظر نرسد، مشتریان خیلی سریع به شما شک می‌کنند. توجه داشته باشید که نحوه رفتار، ظاهر و تمام چیزهایی که ذهنیت افراد از شما را شکل می دهند نشان دهنده قابل اعتماد بودن و صادق بودن یا نبودن شما خواهد بود. برای افزایش اعتماد مردم و اعتبار پیشنهادتان ۳ کار را می‌توانید انجام دهید:

  • تأیید اجتماعی بگیرید. نشان دهید که محصولات شما مورد تأیید عده‌ای هستند. این را می‌توانید با نشان دادن گواهینامه‌ها و یا اعلام نتایج نظرسنجی‌ها انجام دهید. باید نشان دهید که عده‌ای از محصولات شما استفاده کرده و راضی‌اند.
  • تأیید فنی محصولتان را نشان دهید. آیا محصولتان از نظر علمی تایید شده و آیا آزمونهای لازم فنی را پشت سر گذاشته است. لازم است که مردم این گواهی ها را باور کنند و الا اعتبارتان را بالا که نمی برد هیچ کم هم می کند.
  • درباره ارزش واقعی که محصولتان ایجاد کرده صحبت کنید. نشان دهید که محصول شما در طول زمان چه ارزشی برای مشتری ایجاد کرده و آن را با ارزشی که سایر  محصولات مشابه ایجاد کرده‌اند مقایسه کنید.

 

کلام آخر

پیشنهاد رد نشدنی مفهومی است که خیلی ساده مفاهیم پیچیده بازاریابی را در خود جای داده است. این مفهوم یک نقطه کاملاً روشن و شفاف را برای شروع پیش پای شما می گذارد. سه موضوع توجیه مشتری درباره بازگشت سرمایه اش، شعار اصلی کسب و کار و اعتماد مشتری پایه های محکم یک پیشنهاد رد نشدنی اند که اگر پیشنهادی هر سه آنها را داشته باشد در نگاه اول مشتری را جذب کرده و خیلی از مشکلات شما در راه فروش، اتوماتیک حذف می شوند. این پیشنهاد مخاطبان زیادی را شیفته خودش می کند، اعتمادشان را جلب می کند و قابلیت بالایی برای ویروسی شدن در فضای اینترنت و انتشار دهان به دهان را دارد. به هیچ وجه از این مفهوم یا به نوعی الگوی ساده غافل نشوید.

بیشتر بخوانید:  مدیریت اعتراض مشتری در ۳ مرحله

 

برگرفته از کتاب: پیشنهاد رد نشدنی نوشته مارک جوینر، ترجمه امیر توفیقی

 

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، پیشنهاد می‌کنم عضویت ویژه رهسو را هم امتحان کنید!

 

درباره عضویت ویژه بیشتر بدانید!

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!

دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم
ارسال
close-link
همین حالا دانلود کن!
 
سرمایه‌گذاری کم هزینه، کم ریسک، درآمد پایدار و عالی
دانلود می‌کنم
هر زمان که بخواهید می‌توانید در ایمیل‌های دریافتی از اشتراک خبرنامه انصراف دهید!
close-link
دانلود فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود ویدئو قانون جایگزینی در فروش

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود صوت 5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود فایل صوتی تعیین هدف در زندگی

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
همین حالا دانلود کن!
راهنمای فروش اینترنتی محصولات مجازی
دانلود می‌کنم
هر وقت خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی، اشتراکتون رو لغو کنید!
عضویت در خبرنامه رهسو
جدیدترین اطلاعات دنیای بازاریابی و کسب و کار
عضو میشم
هر وقت که خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی اشتراک خبرنامه رو لغو کنید!

دانلود نسخه pdf بوم مدل کسب و کار

میتونید بوم رو بزرگ چاپ کرده و روی دیوار نصب کنید. استیکرهای رنگی رو در هر بخش چسبونده و بارها عوضشون کنید تا به یک مدل معتبر برسید!
دانلود فایل
کار جالبی میشه، امتحان کنید!
  
دانلود ویدئو با کیفیت عالی، 130 مگابایت
دانلود
close-link

خلاصه کتاب: راه اندازی استارتاپ در ۷ روز

اشتباه نکنید، این یک عنوان فریبنده نیست! بلکه واقعیت است.
این کتاب از مفیدترین کتابهایی است که به عنوان یک کارآفرین می‌تونید بخونید. درک درستی از استارتاپ و نحوه راه‌اندازی اون ارائه می‌کنه و به نکاتی طلایی اشاره داره که یک کارآفرین موفق در دنیای واقعی تجربه کرده. مطمئنم در زندگی کاری خود حتما بارها اسمش رو خواهید شنید و بالاخره میخونیدش، پس هر چه زودتر بهتر!
راه>

همین حالا دریافت کن!