چگونه یک شعار تبلیغاتی تأثیرگذار ایجاد کنیم؟

در این مقاله، به ۸ نکته راهنما در مورد چگونگی ارائه یک شعار تبلیغاتی شگفت‌انگیز اشاره کرده‌ایم، به‌علاوه، پیشنهاد می‌کنیم که چگونه از شعارسازهای آنلاین استفاده کنید.

1,419

شعار تبلیغاتی عبارتی کوتاه و موثر و بخشی از هویت نام تجاری شماست. در کمپین تبلیغاتی، این شعارها اغلب با آرم همراه می‌شوند. با انتخاب یک شعار تبلیغاتی کارآمد می‌توانید به مشتریان بالقوه خود بگویید که چرا باید همراه شما باشند. در این مقاله، به ۸ نکته راهنما در مورد چگونگی ارائه یک شعار تبلیغاتی شگفت‌انگیز اشاره کرده‌ایم، به‌علاوه، می‌گوییم که چگونه از شعار سازهای آنلاین استفاده کنید.

شعار تبلیغاتی هوشمند توانایی ارتقاء نام تجاری خود را دارد و باعث می‌شود شرکت یا محصول شما بیشتر مطرح شود. حیف است که این فرصت را از دست بدهید. اگر لوگویی ندارید می‌توانید از طریق وبسایت Logaster online logo generator  یا بسیاری از وبسایت‌ها که در اینترنت به راحتی در دسترس هستند، یک لوگوی موثر ایجاد کنید. برای آشنایی با روند طراحی لوگو نیز می‌توانید مقاله راهنمای کاربردی طراحی لوگو در وب‌سایت رهسو را مطالعه نمایید.

لوگو آنلاین

شعار تبلیغاتی چیست؟

شعار تبلیغاتی یک عبارت کوتاه است که ماهیت محصول یا شرکت را به صورت مختصر بیان می‌کند. شعار موجب برانگیختن احساساتی خاص در ارتباط با نام تجاری شما می‌شود. شعارهای نامحدود قدرت تبدیل شدن به بخشی از فرهنگ مجموعه سازمانی را دارند.

به طور معمول، یک شعار بهتر است شامل پنج کلمه یا کمتر باشد. شعار باید منافع نام تجاری شما یا ایده‌ای را که می‌خواهید از طریق آن با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنید، نشان دهد. شعار تبلیغاتی خوب نباید بیش از حد پیچیده باشد. به یاد داشته باشید که یک شعار خوب، به راحتی می‌تواند باعث تمایز با سایر رقبا شود. ما هر روز صدها مورد از ترفندهای تبلیغاتی را می‌بینیم و می‌شنویم، بنابراین کار، آسان نیست. باید سخت تلاش کنید.

 

چگونه شعار تبلیغاتی به یادماندنی ایجاد کنیم؟ ۸ نکته مفید:

 

۱- اول لوگو

شعار خود را با یک آرم قدرتمند همراه کنید تا بیشترین تأثیر را داشته باشد. قبل از شروع به دنبال یک شعار و یک لوگوی هوشمندانه برای نشان دادن نام تجاری خود باشید. در حالت ایده‌آل، بهتر است به طور همزمان شعار تبلیغاتی و لوگوی خود را در قالب یک ترکیب منسجم و متعادل ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که علامت و شعار مکمل یکدیگر هستند و به یک داستان انسجام می‌دهند.

بیشتر بخوانید:  طوفان فکری یا طوفان مغزی

نام های تجاری اصیل از اینکه شعارهای خود را مطابق با اولویت‌های تغییر‌یافته و یا تغییرات بازار ترسیم کنند نمی‌ترسند. این یک فرایند ضروری است که به شرکت کمک می‌کند تا در بازار رقابتی دوام بیاورد. پس اگر احساس می‌کنید نیاز به تجدید شعار دارید، حتماً انجامش دهید!

 

۲- وقت کافی صرف کنید

اگر قصد دارید یک شعار تبلیغاتی ایجاد کنید، روند کاری خود را به چندین مرحله تقسیم کنید. یک ساعت برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد شرکت، یک یا دو ساعت طول می‌کشد تا دو ایده استخوان دار را مطرح کنید و دو ساعت برای دریافت نظرات دوستان خود، پیشنهادات را مورد بحث قرار دهید، با مشتری خود صحبت کنید، و کار را اصلاح کنید.

ایجاد شعار تبلیغاتی حتی برای متخصصان می‌تواند مشکل و چالش برانگیز باشد. حداقل یک روز کاری کامل را صرف کنید. اگر نیاز به کمک یک طراح دارید، محدودیت زمانی خود را به دقت برای او تعریف کنید. شخصی را استخدام نکنید، مگر اینکه مطمئن باشید مهارت‌های لازم برای ایجاد بهترین شعار برای نام تجاری را دارد. یک چیز دیگر این که هرگز در مورد اشکالاتی که بر نتیجه نهایی کار وارد می‌دانید اغماض نکنید و اگر شعار پیشنهادی را دوست نداشتید، از پیمانکار به جدیت بخواهید که آن را تغییر دهد.

 

۳- شعار تبلیغاتی هر چه ساده‌تر، بهتر!

برای موفقیت، شعار باید فوراً بر زبان مخاطبان جاری و تکرار شود. شما فقط چند ثانیه برای ایجاد اولین تأثیر درست فرصت دارید، پس از این فرصت به نفع خود استفاده کنید. سعی کنید شعاری پیچیده در عین‌حال ساده را بیابید.

تلاش کنید تا ایده‌های متعددی را امتحان کنید. از کلمات پیچیده و گیج کننده که ممکن است مخاطبان شما را مجبور کنند تا منظور شما را حدس بزنند دوری کنید.

شعار تبلیغاتی ایده‌آل می‌تواند شامل یک جمله کوتاه باشد. شعار “Just Do It” توسط نایک یک نمونه ایده آل است. این پیام فوق العاده الهام بخش است و مناسب همه فرهنگ‌ها است.

 

nike slogan

 

۴- از طنز استفاده کنید

اگر برای نام تجاری خود مناسب می‌دانید، با افزودن کمی حس طنز، شعار تبلیغاتی خود را به یادماندنی کنید. شاید تبلیغ ایران رادیاتور را با کاراکتر خرسی به نام عمو یادگار به یاد داشته باشید. عمو یادگار نمیره تو غار!؟ شعار تبلیغاتی آن محصول این بود ” با ایران رادیاتور کی میره تو غار!؟ ” همانطور که می‌بینید، استفاده از شوخی در شعار می‌تواند شرکت و محصول آن را در ذهن‌ها ماندگار کند. با این حال، باید اولویت‌های خود را در نظر داشته باشید. اگر طنز مفهوم مد نظر شما را نرساند بهتر است از ترکیب شعار حذف شود.

بیشتر بخوانید:  دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟ آپدیت ۲۰۲۰

 

۵- صادق باشید و خود واقعیتان را فراموش نکنید

درست مثل هر چیز دیگری در زندگی، صداقت نقش اساسی در بیان شعار تبلیغاتی دارد. آیا مطمئن هستید که کسب و کارتان بهترین کیفیت را که شعار تبلیغاتی شما وعده داده است، ارائه می دهد؟ اگر نه، احتمالاً باید آن را تغییر دهید. اگر قصد دارید از کلماتی که توقع ایجاد می‌کنند، مانند “بهترین” و “شماره یک” استفاده کنید، بدانید که این‌ها کلیشه شده‌اند. دوم، حتی اگر شما واقعاً بهترین هستید، در حال حاضر نمی‌توانید اثبات کنید. سعی کنید بدون ادعای زیاد، بالاترین کیفیت و خدمات را نشان دهید.

به عنوان یک پیشنهاد، فکر کنید اگر محصول شما می‌توانست با مشتریانتان صحبت کند به آنها چه می گفت؟

 

۶- در مورد مخاطبان هدف خود فکر کنید

در مورد ارتباطات خود فکر کنید. آیا کسب و کار شما در منطقه خود، کشور یا یا کشورهای دیگر مطرح خواهد شد؟ اگر نام تجاری خود را در بازارهای بین المللی تبلیغ می‌کنید، مطمئن شوید که شعار شما در همه فرهنگ‌ها خوب عمل می‌کند. هنگام ترجمه به زبان‌های دیگر، عبارت شما ممکن است احساس منحصر به فرد خود را از دست بدهد یا حتی معانی را تغییر دهد. برای جلوگیری از مشکلات در آینده، مترجمی حرفه‌ای را برای ترجمه شعار تبلیغاتی خود به چندین زبان رایج استخدام کنید. اگر از نتیجه لذت بردید، به نظر می‌رسد، پیش بروید و از آن استفاده کنید.

 

۷- در مورد آنچه برند شما را خاص می‌کند فکر کنید

آیا شما کاری را انجام می‌دهید که هیچ کدام از رقبایتان انجام نمی دهند؟ شاید کلینیک دندان شما مراقب افرادی باشد که از دندانپزشکان ترس دارند. به عنوان مثال، یک دندانپزشک راه هوشمندانه‌ای برای تمایز برند خود در بازار پر از رقیب پیدا کرد. او شعار تبلیغاتی ما حواسمان به کسانی که می‌ترسند هست را انتخاب کرد. از شعار خود برای اضافه کردن یک احساس منحصر به فرد به کسب و کار خود استفاده کنید. این یک روش مطمئن برای طرح نظرتان در ذهن مشتری است.

بیشتر بخوانید:  نکاتی برای راه اندازی کمپین بازاریابی ایمیلی

 

۸- ریتم و قافیه

شعار تبلیغاتی با ریتم و قافیه همیشه ایده خوبی است. هنگامی که مخاطبان شعار را در کنار لوگو می‌بینند یا در رادیو می‌شنوند، فوراً آن را حفظ خواهند کرد. این ریتم و قافیه و گاه حالت طنز آن باعث می‌شود مردم آن را با خلاقیت خود ترکیب کرده و در موقعیت های مختلف استفاده کنند. با ان بخندند و با آن خاطره بسازند. همین موضوع می‌تواند باعث ویروسی شدن شعار شما و افتادن آن بر سر زبان‌ها شود.

 

از سازنده های آنلاین شعار تبلیغاتی استفاده کنید

همانطور که ذکر شد، ایجاد شعار تبلیغاتی کار ساده‌ای نیست. نیاز به زمان، تخیل و صبر دارد. شما باید پیام مارک خود را به ایده اصلی ارتباط دهید. انتخاب یک گزینه ارزشمند ممکن است چند روز طول بکشد. شما می‌توانید این زمان را برای چیزهای مهم‌تر صرف کنید. این همان جایی است که سازنده‌های شعار تبلیغاتی آنلاین وارد بازی می‌شوند.

اگر زمان ندارید و یا الهام بخش نیستید، استفاده از سازنده‌های شعار خودکار را فراموش نکنید. کل چیزهایی که باید انجام دهید این است که گزینه‌های پیشنهاد شده را مرور کنید و یکی از بهترین‌ها را برای نام تجاری خود انتخاب کنید. می‌توانید این عنوان ” online slogan generators”  را در اینترنت جستجو کنید. متاسفانه چنین وبسایت‌هایی در فارسی موجود نیستند. ولی نگران نباشد همین وبسایتهای انگلیسی هم مشکل شما را رفع می‌کنند.

 

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. کسری نوروزلو

    آموزنده بود. امیدوارم در مسیر مدیریت سایت موفق باشید و همین طور نظرهای مثبت بگیرید.

    1. مهدی عباسلو

      ممنون از محبت شما!

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!

دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم
ارسال
close-link
همین حالا دانلود کن!
 
سرمایه‌گذاری کم هزینه، کم ریسک، درآمد پایدار و عالی
دانلود می‌کنم
هر زمان که بخواهید می‌توانید در ایمیل‌های دریافتی از اشتراک خبرنامه انصراف دهید!
close-link
دانلود فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود ویدئو قانون جایگزینی در فروش

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود صوت 5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود فایل صوتی تعیین هدف در زندگی

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
همین حالا دانلود کن!
راهنمای فروش اینترنتی محصولات مجازی
دانلود می‌کنم
هر وقت خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی، اشتراکتون رو لغو کنید!
عضویت در خبرنامه رهسو
جدیدترین اطلاعات دنیای بازاریابی و کسب و کار
عضو میشم
هر وقت که خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی اشتراک خبرنامه رو لغو کنید!

دانلود نسخه pdf بوم مدل کسب و کار

میتونید بوم رو بزرگ چاپ کرده و روی دیوار نصب کنید. استیکرهای رنگی رو در هر بخش چسبونده و بارها عوضشون کنید تا به یک مدل معتبر برسید!
دانلود فایل
کار جالبی میشه، امتحان کنید!
  
دانلود ویدئو با کیفیت عالی، 130 مگابایت
دانلود
close-link

خلاصه کتاب: راه اندازی استارتاپ در ۷ روز

اشتباه نکنید، این یک عنوان فریبنده نیست! بلکه واقعیت است.
این کتاب از مفیدترین کتابهایی است که به عنوان یک کارآفرین می‌تونید بخونید. درک درستی از استارتاپ و نحوه راه‌اندازی اون ارائه می‌کنه و به نکاتی طلایی اشاره داره که یک کارآفرین موفق در دنیای واقعی تجربه کرده. مطمئنم در زندگی کاری خود حتما بارها اسمش رو خواهید شنید و بالاخره میخونیدش، پس هر چه زودتر بهتر!
راه>

همین حالا دریافت کن!