انتخاب شغل مناسب ۴: برخورداری از حمایت همکاران

در این ویدئو به بررسی معیاری می‌پردازیم که به تنهایی می‌تواند باعث شود شغل خود را ادامه داده یا آن را ترک کنید. حمایت همکاران و داشتن حداقل روابط دوستانه، همچنین بازخورد آنها لازمه رضایت شغلی است.

10

معیار چهارم در انتخاب شغل مناسب: برخورداری از حمایت همکاران

غالباً این طور است که وقتی می‌خواهیم شغلی را انتخاب کنیم به عنوان آن شغل و سمتی که قرار است عهده‌دار شویم فکر می‌کنیم، ولی واقعیت این است که بعضی وقتها اینکه ما با چه کسانی کار می‌کنیم، در چه محیطی فعالیت می‌کنیم خیلی خیلی مهمتر است از اینکه ما حتی چه کاری انجام می‌دهیم. شما تصور کنید یک شغل بسیار خوب با عنوان خیلی خوب دارید ولی در کنار آن مدیری دارید که اصلاً نمی‌توانید با او کار کنید یا همکارانی دارید که نمی‌توانند حضور شما را تحمل کنند و این شرایط را برای شما بسیار سخت خواهد کرد. آنقدر این فاکتور یعنی داشتن حمایت همکاران در رضایت شغلی موثر است که اگر وجود نداشته باشد ممکن است شما حتی آنقدر ناراحت شوید که مجبور شوید شغلتان را ترک کنید که یک حالت صفر و یک پیش می‌آید. در معیارهای دیگر صحبت کردیم، آنها ممکن است رضایت شما را بالا یا پایین ببرند اما در حدی نیستند که باعث شوند شما شغلتان را کنار بگذارید ولی این معیار که داشتن حمایت کارکنان است به راحتی و به تنهایی می‌تواند تعیین کننده باشد.

شما وقتی وارد فضای ار جدیدتان می‌شوید اولین کاری که باید بکنید این است که حداقل دو دوست برای خود داشته باشید، منظورم این است که حداقل روابط دوستانه را برای خود ایجاد کنید و توجه داشته باشید شرایط طوری باشد که اگر احیاناً موقعی به مشکلی برخوردید بتوانید روی کمک آنها حساب کنید. خوب طبیعتاً در فضای کاری جدید احتمالاً هستند کسانی که با شما تعارض داشته باشند، آنها همیشه هم بد نیستند، بعضی وقتها می‌توانند فیدبکها یا بازخوردهایی را به شما بدهند که دوستانتان نمی‌دهند. دیگر اینکه باعث می شوند شما همیشه حواستان به کاری که انجام می‌دهید باشد.

بیشتر بخوانید:  انتخاب شغل مناسب ۵: حذف نکات منفی اصلی

خوب شما وقتی وارد فضای کاری می‌شوید این کارها را انجام می‌دهید ولی الآن در موقعیتی هستید که می‌خواهید شغل خودتان را انتخاب کنید. چطور می‌توانید مطمئن شوید که این کارها را می توانید در فضای کاری انجام دهید یک نکته است. اینکه قبل از مصاحبه می‌توانید با افرادی که در موقعیت شغلی مد نظر شما هستد صحبت کنید و سئوالات کلیدی و اساسی مخصوصاً در ارتباط با این ۶ معیاری که طرح می‌کنیم بپرسید. اگر این شرایط برایتان فراهم نبود یادتان باشه که در موقع مصاحبه این تنها شما نیستید که باید به سئوالها جواب دهید، می‌توانید سئوالات مهمی از مصاحبه کنندگان بپرسید که اطلاعات خوبی به شما می‌دهد. اگر این هم امکانپذیر نبود بالاخره یک شرایط آزمایشی و مقدماتی برای شما برایتان در کار فراهم می‌شود که بروید و مسائل را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که آیا می توانید همکاری بلندمدت داشته باشید یا نه.

جمع‌بندی ما اینجا این می‌شود که وقتی می‌خواهیم وارد شغل جدید خود شویم باید ببینیم آیا می‌توانیم آن فضای دوستانه را برای خود مهیا بکنیم؟ آیا اصلاً فرهنگ سازمانی آن مجموعه به ما اجازه می‌دهد که روی حمایت همکاران خود حساب کنیم؟ یا اینکه می‌توانیم فیدبک‌های خوبی بگیریم یا نه؟

 

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − 2 =

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!
دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم!
ارسال
close-link

فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link
راهنمای جامع بازاریابی کتاب الکترونیک
بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
سرمایه گذاری کم ریسک، کم هزینه، درآمد پایدار و عالی
همین حالا دانلود کن!
close-link

عاشق شغلت باش تا موفق بشی، آیا درسته؟

بلافاصله قابل دانلود خواهد شد!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link

فایل صوتی تعیین هدف در زندگی و شغل

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link

5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link
با عضویت در خبرنامه رهسو
از جدیدترین اخبار و اطلاعات دنیای کسب و کار و بازاریابی مطلع شوید!
عضو میشوم