۶ استراتژی بازاریابی اینترنتی که هر کارآفرینی نیاز دارد

در این مقاله به ذکر ۶ استراتژی ضروری در بازاریابی اینترنتی همچنین ۵ ویژگی مشترک این استراتژی‌ها می‌پردازیم.

93

چرا بازاریابی اینترنتی به عنوان هزینه اضافه تصور می‌شود؟ چرا با این که اینترنت تبدیل به ابزاری شده است که می‌توانیم با آن کسب و کار خود را بهبود ببخشیم بسیاری از کارآفرینان این فرصت پر سود را نادیده می گیرند؟ آیا امکان راه اندازی کسب و کار بدون حضور آنلاین وجود ندارد؟ از لحاظ فنی، جواب اینست که شما می‌توانید از اینترنت استفاده نکنید و اجباری در کار نیست، اما با نادیده گرفتن بازاریابی اینترنتی پتانسیل بسیار بالایی را از دست خواهید داد.

 

ویژگی استراتژی بازاریابی اینترنتی:

 

  • حساس به زمان: هرچه زمان بیشتری را در این استراتژی‌ها سرمایه‌گذاری کنید، قدرتمندتر می‌شوند. پس هرچه زودتر درگیر شوید بازده بالاتری بدست خواهید آورد.
  • انتظار مردم: مردم انتظار دارند که هرکدام از استراتژیهای ضروری اجرا شوند. در غیر اینصورت، توجه چندانی به شرکت نخواهند کرد.
  • ایجاد ارزش: همه این استراتژی‌ها بازدهی بالایی دارند. درصورت نادیده گرفتن آنها ارزش بالایی از دست خواهد رفت.
  • در دسترس بودن: هیچ یک از این استراتژی‌ها سخت یا پیچیده نیستند. شاید کمی نیاز به یادگیری داشته باشند.
  • به صرفه بودن: برای اجرای این استراتژی‌ها نیاز به صرف هزینه چندانی ندارید.

 

۶ استراتژی در بازاریابی اینترنتی

 

۱- برندسازی شخصی

اگر قبل از اینکه کسب و کار خود را برند کنید به برندسازی خود بپردازید می‌توانید تصویر بسیار قابل اعتمادی در ذهن مشتریانتان ایجاد کنید که به شدت به کسب و کار شما کمک می‌کند. برای مثال برند شخصی استیو جابز را تصور کنید. این اپل نیست که به او اعتبار می‌دهد، بلکه استیو جابز است که به اپل اعتبار می‌بخشد. اگر روی برند شخصی خود کار کنید می‌توانید ملاقاتهای خوبی ترتیب دهید و شبکه ارتباطات خود را بزرگتر کنید، مشارکت کنید و چهره خود را به سازمان هدیه بدهید. هرچند زمان زیادی می‌خواهد اما انجامش مجانی است.

 

بیشتر بخوانید:  ۳ استراتژی مهم برای افزایش فروش اینترنتی

۲-  بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا بسته به استراتژی شما می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. برای مثال: می‌توانید از انواع مقاله، کتابهای الکترونیکی و دیگر محتوای بلند برای جذب دانلود، ثبت نام و افزایش نرخ تبدیل استفاده کنید یا می‌توانید از آنها در سایت خود برای افزایش ترافیک بهره ببرید. بازاریابی محتوا در اعتمادسازی نقش فوق العاده ای دارد و این موضوع مهمترین بخش کار در فروش اینترنتی است.

 

۳- انجام SEO

SEO فرایندی است که وب سایت شما را برای موتورهای جستجو قابل مشاهده تر می‌کند به‌طوری که در جستجوها سریعتر به سایت شما برسند. بنابراین شما با ترافیک بیشتری از افراد و مخاطبان در سایت خود مواجه می شوید که به دنبال محصولات شما هستند. بیشتر رتبه جستجوی شما ناشی از ساختار فنی سایت‌تان و استراتژی توسعه محتوایی است که در حال اجرا دارید.

 

۴-  بهینه‌سازی نرخ تبدیل

اکثر این استراتژی‌ها برای به جذب افراد بیشتر به سایت شما هستند. بهینه سازی نرخ تبدیل نیز کمک می کند تا مطمئن شوید مخاطبان در سایت کاری را انجام می‌دهند که هدف شما محقق شود. برای مثال نسبت مخاطبانی را نشان می‌دهد که مطابق میل شما روی دکمه خرید کلیک می‌کنند. این هدف‌گذاری می‌تواند برای هر وبسایتی متفاوت باشد. مثلاً در یک وب‌سایت، شما از بازدیدکنندگان می‌خواهید در خبرنامه ایمیلی عضو شوند، یا در وب‌سایت شما حساب کاربری بسازند. شاید این اقدام در وب‌سایتی دیگر به منزله خرید، دانلود اپلیکیشن یا اقدامی کاملاً متفاوت باشد. مهم این است که برای هر صفحه از سایت خود، هدفی را تعیین کنید و از کاربران بخواهید بسته به آن هدف، کار خاصی را انجام دهند.

بیشتر بخوانید:  اهمیت بازاریابی B2B در لینکدین

 

۵- بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی شاید سریعترین راه ثروتمند شدن نباشد، اما پتانسیل قابل توجهی در جذب و پرورش مخاطبان رسانه های اجتماعی وجود دارد. در این مورد هم باز این محتوا است که نقش اساسی را بازی می‌کند و دلیل جذب مخاطبان است. در اینجا، با تمرکز روی نام تجاری، اعتبار بیشتر و ترافیک ورودی بیشتر برتری بالاتری نسبت به رقبا خواهید داشت.

 

۶-  بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی از آنجایی که تقریباً هیچ هزینه اجرایی ندارد پتانسیل بالایی برای بازگشت سرمایه دارد. با شروع به جمع‌آوری ایمیل مشترکین از سایت خود، دنبال‌کنندگان رسانه‌های اجتماعی و دیگر شبکه‌ها، می‌تواند حتی با  یک خبرنامه محتوا ساده به شما در ترافیک سایت کمک کند تا مخاطبان را با نام تجاری خود بیشتر درگیر کنید.

 

کلام آخر

همه استراتژی‌های ضروری می‌توانند جداگانه یا باهم اعمال شوند، هر کدام با برخی دیگر ارتباط برقرار می‌کنند و همدیگر را تغذیه می‌کنند. اگر همه آنها را با هم دنبال کنید، بازدهی بالقوه بالاتری خواهید یافت. تعداد کاربران اینترنت در ایران با جمعیت ۸۰ میلیون حدود ۶۲ میلیون نفر است و تعداد کسانی که از طریق اپراتورهای تلفن همراه به اینترنت متصل هستند، حدود ۳۲ میلیون نفر برآورد می‌شود. با توجه به جمعیت جوان کشور که میانگین سنی آنها حدود ۳۰ سال است، متمرکز شدن کسب و کارهای ایرانی روی چنین پدیده‌ای و استفاده بهینه از آن، از نان شب هم واجب‌تر است.

 

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + یک =

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!
دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم!
ارسال
close-link

فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link
راهنمای جامع بازاریابی کتاب الکترونیک
بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
سرمایه گذاری کم ریسک، کم هزینه، درآمد پایدار و عالی
همین حالا دانلود کن!
close-link

عاشق شغلت باش تا موفق بشی، آیا درسته؟

بلافاصله قابل دانلود خواهد شد!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link

فایل صوتی تعیین هدف در زندگی و شغل

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link

5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link
با عضویت در خبرنامه رهسو
از جدیدترین اخبار و اطلاعات دنیای کسب و کار و بازاریابی مطلع شوید!
عضو میشوم