۹ ویژگی کارآفرین موفق که او را به فردی خودساخته تبدیل می‌کند

در اینجا به ۹ ویژگی اساسی کارآفرین موفق که او را بهتر و هوشمندتر از بقیه می‌سازد می‌پردازیم. ویژگی هایی که با صرف انرژی و زمان زیادی ایجاد شده‌ و او را به یک فرد کاملا خودساخته تبدیل کرده‌اند.

127

کارآفرین موفق را عادتهای خاص او به موفقیت می‌رساند. در واقع او فرد خودساخته‌ای است که همه چیز را به میل و اراده شخصی خود تغییر می دهد. او کاملاً به این موضوع که راه موفقیت از خودشناسی می‌گذرد باور دارد و هزینه، زمان و انرژی بالایی را صرف سرمایه گذاری روی خود می‌کند. بر انجام کارهای درست استمرار دارد تا آنها را به عادتهای دائمی خود تبدیل کند. در زیر به موارد مهمی از این عادتها اشاره می کنیم:

 

۱- کارآفرین موفق تمایل به همنشینی با بزرگان دارد

او به دنبال برتری و باهوش تر بودن نسبت به بقیه اعضای تیم خود نیست. سعی می‌کند در جمع افراد باهوش و موثر فعالیت کند. او می‌داند که حضور در کنار افراد قدرتمند همواره چالش برانگیز است ولی اعتقاد دارد که راه رشد و موفقیت از دل سختی‌ها می‌گذرد. این گونه افراد به دلیل تعامل زیادی که با اطرافیان خود دارند و به دلیل مهارتهای ادراکی بالایی که پیدا می کنند متوجه می شوند که همیشه دست بالای دست بسیار است و به هیچ وجه دچار غرور نمی شوند. آنها باور دارند که هر انسانی برای خود نقاط قوت و ضعفی دارد.

 

۲- یادگیری مداوم

کارآفرین موفق دائماً به دنبال یادگیری تجربیاتی است که به سختی در جای دیگر می‌توان آموخت. از کوچکترین سرنخ‌ها برای دسترسی به اطلاعات ارزشمند و یادگیری نکات مفید استفاده می‌کند. دائماً چشم و گوش او باز است. می‌داند که هر کسی تجربیات با ارزشی دارد که نیاز به تجربه مجدد آنها نیست. او می‌داند که در مسیر کارآفرینی به اندازه کافی پستی و بلندی‌ وجود دارد و تنها یادگیری و استفاده از تجربیات با ارزش دیگران است که می تواند او را در برابر این مشکلات طاقت فرسا بیمه کرده و از تلف شدن انرژی محدود او جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید:  رشد کسب و کار خود را تضمین کنید

 

۳- رشد روانی و شخصیتی

زمان زیادی را صرف ارتقاء روحی، روانی و شخصیتی خود می‌کند. هر قدر که دانش و تجربیاتش افزایش پیدا می کند میزان فروتنی هم در او افزایش می‌یابد. او به دانسته های خود آگاهتر می‌شود و می‌فهمد که برای رسیدن به اهداف با ارزش کارآفرینی نیازمند بالا بردن ظرفیت روانی و شخصیتی خود است. در واقع فضای کارآفرینی که پر است از دشواری‌ها و عدم قطعیت‌ها بر پایه خودشناسی است. کسی که بر خود و احساسات و روحیات خود شناخت کافی دارد می‌تواند آنها را کنترل کند و در مسیر اهداف ارزشمند خود به‌کار گیرد.

 

۴- بخشیدن برای بدست آوردن

کارآفرین موفق این موضوع را به خوبی درک کرده است که دنیا به کسانی که اهل دادن هستند بیشتر می‌دهد و از کسانی که اهل گرفتن‌اند بیشتر می‌گیرد. در واقع کسی که توانایی روحی بالایی برای درک نیاز دیگران و بخشیدن دارایی‌های با ارزش خود را دارد مسلماً توانایی مجدد کسب آنها را هم خواهد داشت. لذت بخشیدن او را کمک می‌کند تا بیشتر کسب کند و دوباره ببخشد. این چرخه کسب و بخشش و لذت دائماً در زندگی او تکرار می‌شود.

 

۵- رفتار صادقانه

کارآفرین موفق به خوبی خود را به نمایش می‌گذارد، با صداقت برخورد می‌کند و تجربیات با ارزش خود را به اشتراک می‌گذارد. آدم‌های روراست و کامل متوجه صداقت و شجاعت او می‌شوند و او را تحسین خواهند کرد. او در معاملات و شراکت خود بسیار خردمندانه به نفع دوطرفه ایمان دارد و می‌داند که هر اتفاق مثبتی در حوزه کاری او به موفقیت و شکست او مربوط است.

بیشتر بخوانید:  چگونه تعهد به بازاریابی را پیاده کنیم؟

رفتار کارآفرین موفق

۶- هم صحبتی با همتایان خود

برای هم صحبتی با سایر کارآفرینان موفق، ارزش بالایی قائل می‌شود. از تجربیات آنها استفاده می‌کند و به این نحو از آزمون خطا و راه‌های رفته پرهیز می‌کند. به این روش بیشتر در جریان اتفاقات صنعت خود قرار می‌گیرد و می‌تواند از اتفاقات غیرقابل پیش بینی تا حد ممکن جلوگیری کند. او کاملاً می‌داند که موفقیت در فضای کسب و کار تنها با تلاش و تمرکز روی کار به دست نمی‌آید و روابط عمومی و ایجاد شبکه ای از روابط کاری نیاز ضروری امروز در موفقیت کسب و کارهای کارآفرینی است.

 

۷- همکاری به جای رقابت

کارآفرین موفق بیشتر از این که با هم تیمیهای خود رقابت کند همکار و همراه است. او تلاش می‌کند در راستای اهداف تیمی قدم بردارد و کلیه چالش‌ها و ناملایمات پیش رو را بابت رسیدن تیم به اهدافش مدیریت می‌کند. او می‌داند که مهارت کار تیمی یکی از ضروریات موفقیت اوست و در هر تیمی که باشد باید از حضور خود در آنجا به عنوان یک فرصت طلایی استفاده کند. مهارتهایش را افزایش داده و از این موضوع لذت ببرد. این مهارت چیزی است که همیشه لازم است و تفاوت زیادی بین او و سایر افراد معمولی ایجاد می‌کند.

 

۸- ارتباطات جدید

او همیشه به دنبال افراد مناسب و درست در مسیر خود می‌گردد و مطمئن است که این افراد چراهای او را بهتر پاسخ خواهند داد. تلاش می‌کند با کسانی ارتباط برقرار کند که راه او را رفته‌اند یا به نوعی همراه او هستند و حرف تازه‌ای برای شنیدن دارند. او به صورت برنامه ریزی شده به مدیریت روابط خود می‌پردازد و تلاش می کند شبکه‌ای از ارتباطات کاری و غیر کاری ایجاد کند. می‌داند که برای انجام دادن کارهای بزرگ توان یک نفر کافی نیست و داشتن شبکه ارتباطی قوی در شرایط بحرانی به داد او خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:  ۵ قاعده در انتخاب نام سایت

 

۹- تمایل به کمک

کارآفرین موفق همیشه داوطلبانه به افراد پیشنهاد کمک می‌کند. در قبال کمک‌های خود چشم‌داشتی ندارد. کمک او به همکاران و هم تیمی‌هایش شاید در کوتاه مدت فایده‌ای برای او نداشته باشد ولی حتماً در بلندمدت اثرات مفید آن نصیب او و جمع خواهد شد. در مورد دوم به فرایند یادگیری مداوم کارآفرینان اشاره کردیم. یکی دیگر از مواردی که روند یادگیری کارآفرین را سرعت داده و راحتتر می کند کمک و یا آموزش به دیگران است. یک کارآفرین موفق خود آگاهانه به این موضوع دامن می‌زند و شرایط آموزش و کمک بیشتر را به افراد فراهم می‌کند.

 

شما تا چه حد این کارها را انجام می دهید؟

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!

دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم
ارسال
close-link
همین حالا دانلود کن!
 
سرمایه‌گذاری کم هزینه، کم ریسک، درآمد پایدار و عالی
دانلود می‌کنم
هر زمان که بخواهید می‌توانید در ایمیل‌های دریافتی از اشتراک خبرنامه انصراف دهید!
close-link
دانلود فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود ویدئو قانون جایگزینی در فروش

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود صوت 5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود فایل صوتی تعیین هدف در زندگی

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
همین حالا دانلود کن!
راهنمای فروش اینترنتی محصولات مجازی
دانلود می‌کنم
هر وقت خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی، اشتراکتون رو لغو کنید!
عضویت در خبرنامه رهسو
جدیدترین اطلاعات دنیای بازاریابی و کسب و کار
عضو میشم
هر وقت که خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی اشتراک خبرنامه رو لغو کنید!

دانلود نسخه pdf بوم مدل کسب و کار

میتونید بوم رو بزرگ چاپ کرده و روی دیوار نصب کنید. استیکرهای رنگی رو در هر بخش چسبونده و بارها عوضشون کنید تا به یک مدل معتبر برسید!
دانلود فایل
کار جالبی میشه، امتحان کنید!
  
دانلود ویدئو با کیفیت عالی، 130 مگابایت
دانلود
close-link

خلاصه کتاب: راه اندازی استارتاپ در ۷ روز

اشتباه نکنید، این یک عنوان فریبنده نیست! بلکه واقعیت است.
این کتاب از مفیدترین کتابهایی است که به عنوان یک کارآفرین می‌تونید بخونید. درک درستی از استارتاپ و نحوه راه‌اندازی اون ارائه می‌کنه و به نکاتی طلایی اشاره داره که یک کارآفرین موفق در دنیای واقعی تجربه کرده. مطمئنم در زندگی کاری خود حتما بارها اسمش رو خواهید شنید و بالاخره میخونیدش، پس هر چه زودتر بهتر!
راه>

همین حالا دریافت کن!