۷ تکنیک سئو سایت برای رتبه‌بندی بهتر در سال ۲۰۲۰

هر ساله روش‌ها و راهکار‌های متفاوتی برای بهبود رتبه بندی و سئو سایت ارائه می‌شود که در این مقاله به معرفی روش‌های جدید سئو سایت در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

72

سئو سایت یکی از عوامل ضروری و اساسی در بهبود رتبه‌بندی در گوگل است. واقعیتی مهم در مورد سئو وجود دارد و آن هم این است که سئو فقط چسباندن کلمات کلیدی و داشتن صفحات زیاد محصولات نیست و این روند هیچ کمکی به بهبود رتبه‌بندی سایت نمی‌کند. در گوگل، سئو نیز قوانین، محدودیت‌ها و نسبت‌های مخصوص به خود را دارد و همه این‌ها بر یک واقعیت ساده یعنی ارتباط متکی است.

 تا زمانی که سایت شما از کلمات کلیدی مرتبط، سازگاری با موبایل‌های هوشمند و حداقل ویژگی های امنیتی در وب برخوردار نباشد، شانس شما برای دریافت نتایج مطلوب صفر است. هر ساله روش‌ها و راهکار‌های متفاوتی برای بهبود سئو و رتبه‌بندی سایت ارائه می‌شود که در ادامه این مقاله نیز به معرفی روش‌های جدید ارائه شده در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

 

توضیحات متای طولانی برای سئو

 

۱- جزئیات و توصیفات را طولانی‌تر بنویسید

بر اساس گزارش‌ها و محاسبات ابزارهای رتبه‌بندی مختلف، متن‌هایی که به طور میانگین دارای ۲۳۰ کاراکتر هستند بیشتر در نتایج جستجو مورد توجه قرار می‌گیرد و گوگل مثل قبل دیگر توصیفات طولانی را کم نمی‌کند. جالب تر این که جدیداً گوگل متادیتاها یا همان توضیحاتی که به اندازه کافی توصیفی نیستند را با استفاده از متادیتای اورجینال و رعایت سئو بازنویسی می‌کند.

البته متادیتای طولانی‌تر به این معنا نیست که بی‌رویه بنویسید. محتوای توصیفی باید واضح و با‌معنا باشد و در عین حال تمام اطلاعات لازم را ارائه دهد، پس در نوشتن آن زیاده‌روی نکنید.

 

سرعت بارگذاری بیشتر برای سئو

۲- سرعت بارگذاری را بیشتر کنید

هدف از ایجاد وبسایت ها در واقع این است که به عنوان منبع اطلاعات، اطلاعات مورد نیاز کاربران را در کمترین زمان ممکن به آن ها ارائه دهند. بنابراین اگر سایت شما دارای سرعت بارگذاری پایینی باشد باید شاهد نرخ پرش (bounce rate) بالایی باشید. و در این صورت گوگل این آمار را برای سایت شما به عنوان یک امتیاز منفی در نظر می‌گیرد. بنابراین برای حل این مشکل باید از ابزارهایی مانند سایت Pagespeed Insights که گوگل برای تعیین و بالا بردن سرعت در اختیار وب مسترانی مانند شما قرار داده استفاده کنید. همچنین می‌توانید مانند مورد قبل از شرکت هایی که خدمات سئو ارائه می‌دهند برای ارزیابی و بالا بردن سرعت و کیفیت سایت خود کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید:  بازاریابی وبلاگ یا blog marketing چیست؟

 

لینک ساری داخلی- سئو سایت

۳- از لینک‌های داخلی در محتوا استفاده کنید

قرار دادن لینک‌های داخلی در متن محتوای سایت که کاربران را در حین خواندن متن به وبلاگ دیگری با اطلاعات مرتبط هدایت می کند می تواند بسیار کاربردی باشد. با استفاده از لینک‌های داخلی ساختار وبسایت شما بهتر و منسجم تر می شود و همچنین باعث کاهش نرخ پرش نیز می‌شود که این نکته برای بهبود وضعیت محتوای سایت بسیار مهم و ضروری است. برای این کار بهتر است از لینک‌های فالو استفاده کنید و در متن یک محتوا لینک داخلی به بلاگ‌های دیگر سایت خود بدهید. این کار می‌تواند به بازدید و کلیک سایت شما و هم چنین قوی تر شدن سئو کمک زیادی کند.

 

کلیدواژه‌ها در سئو سایت

 ۴- از کلمات کلیدی مهم برای سئو سایت استفاده کنید

استفاده از کلمات کلیدی در راه درست آن می تواند در بهبود سئو سایت بسیار موثر باشد. به هنگام توسعه محتوای سایت خود باید این نکته را در نظر داشته باشید که کلمه کلیدی باید واژه‌ای باشد که به طور طبیعی توسط کاربران جستجو می‌شود. باید از هر کلمه با هدف مشخص استفاده کنید. تنها در این صورت است که می توانید ROI یا بازگشت سرمایه بهتری را در بازاریابی دیجیتال خود تجربه کنید.

مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم تنها بخشی از پیشرفت گسترده ی صنعت دیجیتال مارکتینگ در سال اخیر است. اما برای شروع می توانید از آنها استفاده کنید و با کمک شرکت‌هایی که در زمینه بهبود سئو و رتبه‌بندی سایت خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند سایت خود را توسعه دهید و همان طور که گفته شد از افزایش بازگشت سرمایه خود در کسب و کار اینترنتی خود لذت ببرید.

بیشتر بخوانید:  گیمیفیکیشن کارهای جدی را جذاب می‌کند

 

بهینه سازی تصویر برای سئو

۵- تصاویر را بهینه کنید

یک تصویر نه تنها به اندازه هزار کلمه ارزش دارد بلکه اگر به درستی بهینه سازی شود هزاران نفر از بازدیدکنندگان، جذب می‌شوند. در بهینه سازی تصاویر باید موارد زیر رعایت شوند:

  • نباید نامگذاری تصاویر را به طور خودکار و تصادفی انجام دهید. نام فایل های تصویر را به موارد مربوطه تغییر دهید. به عنوان مثال: seo-tips-2020.jpg با انتخاب این نام، هنگامی که شخصی به جستجوی نکات سئو در سال ۲۰۲۰ می‌رود، تصویر شما نشان داده خواهد شد.
  • ارائه متن Alt برای توصیف تصویر: اگر تصویر نتواند بارگذاری شود، متن کوتاه را به جای تصویر در صفحه مشاهده می کنید. به این ترتیب، کار موتورهای جستجو برای شناسایی تصویر شما آسان‌تر می شود.
  • همیشه استفاده از زیرنویس تصاویر، ایده خوبی است، زیرا افراد آنها را ۳۰۰٪ بیشتر از محتوای اصلی می‌خوانند.
  • وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا که بسیار سازگار با سئو طراحی شده به راحتی امکان قرار دادن متن های زیر نویس و alt را در اختیار شما قرار می‌دهد. به هیچ وجه استفاده از این امکانات را فراموش نکنید.
  • اطمینان حاصل کنید که اندازه فایل های تصویری را کم نگه دارید تا سریعتر باز شوند. در صورت نیاز، از ابزارهایی استفاده کنید که می تواند به شما در کاهش اندازه تصاویر کمک کند. نیازی نیست بگویم، نباید بر کیفیت تصاویر تأثیر بگذارد.

 

۶- سایت را برای سئو بهتر واکنشگرا کنید

حتماً کلمه “واکنش‌گرا”را بسیار شنیده‌اید. با اعلام گوگل سازگار بودن وبسایت با تلفن همراه به عنوان یکی از عوامل مهم رتبه‌بندی، به شمار می‌رود. از این رو همه برندهای تجاری وب سایت خود را به صورت واکنشگرا و سازگار با تلفن همراه می سازند. اما سوال اینجاست آیا این وضوع در سئو سایت شما نقش دارد؟ اگر نه، شما باید دست به کار شوید. 

وقتی که تاکتیک‌های سئو را اعمال می‌کنید، مطمئن باشید که در رتبه بندی موتورهای جستجوی خود پیشرفت خواهید کرد. باید موارد ضروری زیر رعایت شده باشند:

  • بررسی واکنش‌گرا بودن با دیدگاه سئو
  • رفع خطاهای رایج
  • بررسی ایندکس‌های مربوط به موبایل
بیشتر بخوانید:  ۵ نکته مهم در ایجاد کمپین بازاریابی ویروسی

 

داده های ساختار یافته و طرحواره‌ها برای سئو

۷- داده‌های ساختار‌یافته و نشانه‌گذاری‌ را فراموش نکنید

ساختار داده ها و نشانه های طرح یکی از موضوعات جالب در سئو است. توضیح بیشتر این که، ۳ قسمت اصلی در یک وب سایت وجود دارد. متن، نشانه‌گذاری و داده های ساختار یافته. منظور از متن، البته محتوای محض است. نشانه‌گذاری به مرورگر نشان می دهد چگونه محتوا در وب سایت نشان داده شود و Structured Data به ربات‌ها مانند گوگل این امکان را می‌دهد که بدانند داده‌ها چه هستند. داده های ساختار یافته کمک می‌کنند تا وب سایت شما بهتر به نظر برسد و موتورهای جستجو قادر به طبقه‌بندی بهتر وبسایت‌ شما باشند.

ممکن است مزایای داده های ساختار یافته را دست‌کم بگیرید؛ اما هنگامی که استراتژی های سئو شما شروع به کار می کنند، متوجه خواهید شد که باید بخش جدایی‌ناپذیر از هر برنامه سئو باشد. موتورهای جستجو خواندن و خزیدن اطلاعات ساختار‌یافته را دوست دارند، بنابراین، علامت گذاری عادی HTML را کنار بگذارید و Google را فعال کنید تا وب‌سایت شما را به راحتی بررسی کنند! تعجب‌آور نیست که چگونه ساختار داده ها و نشانه‌های طرحواره به موضوعات مورد علاقه تبدیل شده‌اند.

 

نکات فوق در مورد جستجوگرها در سال ۲۰۲۰ را دنبال کنید و مطمئن باشید که کسب و کار اینترنتی شما رتبه خوبی خواهد داشت. اگر نظری دارید لطفاً به اشتراک بگذارید!

 

 

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!

دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم
ارسال
close-link
همین حالا دانلود کن!
 
سرمایه‌گذاری کم هزینه، کم ریسک، درآمد پایدار و عالی
دانلود می‌کنم
هر زمان که بخواهید می‌توانید در ایمیل‌های دریافتی از اشتراک خبرنامه انصراف دهید!
close-link
دانلود فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود ویدئو قانون جایگزینی در فروش

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود صوت 5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود فایل صوتی تعیین هدف در زندگی

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
همین حالا دانلود کن!
راهنمای فروش اینترنتی محصولات مجازی
دانلود می‌کنم
هر وقت خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی، اشتراکتون رو لغو کنید!
عضویت در خبرنامه رهسو
جدیدترین اطلاعات دنیای بازاریابی و کسب و کار
عضو میشم
هر وقت که خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی اشتراک خبرنامه رو لغو کنید!

دانلود نسخه pdf بوم مدل کسب و کار

میتونید بوم رو بزرگ چاپ کرده و روی دیوار نصب کنید. استیکرهای رنگی رو در هر بخش چسبونده و بارها عوضشون کنید تا به یک مدل معتبر برسید!
دانلود فایل
کار جالبی میشه، امتحان کنید!
  
دانلود ویدئو با کیفیت عالی، 130 مگابایت
دانلود
close-link

خلاصه کتاب: راه اندازی استارتاپ در ۷ روز

اشتباه نکنید، این یک عنوان فریبنده نیست! بلکه واقعیت است.
این کتاب از مفیدترین کتابهایی است که به عنوان یک کارآفرین می‌تونید بخونید. درک درستی از استارتاپ و نحوه راه‌اندازی اون ارائه می‌کنه و به نکاتی طلایی اشاره داره که یک کارآفرین موفق در دنیای واقعی تجربه کرده. مطمئنم در زندگی کاری خود حتما بارها اسمش رو خواهید شنید و بالاخره میخونیدش، پس هر چه زودتر بهتر!
راه>

همین حالا دریافت کن!