۵ تکنیک موثر برای سریعتر رسیدن به هدف

در این مقاله با ۵ تکنیک موثر برای سریعتر رسیدن به هدف آشنا می‌شوید. این تکنیک‌ها انرژی و توانایی شما را افزایش داده و باعث می‌شوند در مدت زمان کوتاه‌تر، کارهای بیشتری انجام دهید.

98

 بعضی مواقع برای رسیدن به هدف باید تلاش کنیم تا در زمان کمتری به نتایج دلخواه برسیم، زیرا ممکن است با طولانی شدن کار انرژی و انگیزه خود را از دست داده و یا حتی دچار اتفاقات پیش بینی نشده شویم. از این رو بهتر است در انتخاب اهداف دقت داشته باشیم و بیش از حد برنامه ها را بلندمدت تعریف نکنیم، شاید فرصت لذت بردن از تحقق آرزوهایمان را ازدست بدهیم. در این مقاله با ۵ تکنیک موثر برای رسیدن به هدف آشنا می‌شوید. این تکنیک‌ها انرژی و توانایی شما را افزایش داده و باعث می‌شوند در مدت زمان کوتاه‌تر، کارهای بیشتری انجام دهید. این تکنیک‌ها عبارتند از:

 

۱- هدف خود را یک واقعیت تصور کنید

برای رسیدن به هدف یک تصویر ذهنی واضح از آن ایجاد کنید طوری که انگار همیشه واقعیت داشته است. چشمانتان را ببندید و به این فکر کنید که هدفتان چگونه است. اگر به هدف برسید چه شخصیتی خواهید داشت. به این فکر کنید که با رسیدن به هدف خود چقدر لذت خواهی برد. توانایی در تصور کردن یکی از نیروهای بزرگ ذهن انسان به شمار می‌رود. ضمیر ناخودآگاه شما دنیای خارج را با دنیای درونتان هماهنگ می‌کند. تنها کافیست برای چیزی که در زندگی بیرونی خود می‌خواهید یک معادل ذهنی بسازید و البته برای رسیدن به آن تلاش کنید. ضمیر ناخودآگاه شما باقی کار را خواهد کرد.

 

۲- مثبت صحبت کنید طوری که به هدف خود رسیده اید

خود را همان چیزی که می‌خواهید باشید بدانید و طوری صحبت کنید که گویی هستید. جملات خود را با احساسات و باورهای محکم بیان کنید. فرمان رسیدن به هدف را در ضمیر ناخودآگاه خود حک کنید. برای مثال: اگر هدفتان فروشنده بزرگی شدن است بگویید: من فروشنده بزرگی هستم. با این تأییدها پتانسیل شما برای رسیدن به هدف بی نهایت می‌شود.

 

۳- مسئولیت کامل نتایج را به عهده بگیرید

با خود بگویید اگر برای رسیدن به هدف کاری باید انجام شود مسئولیت صد در صد آن با من است. از توجیه مشکلات و موانع خودداری کنید و کاملاً متکی به نفس باشید. جالب این جاست وقتی این کار را می‌کنید مردم به شما کمک می‌کنند، اما وقتی توجیه می‌آورید و دیگران را مقصر نشان می‌دهید آن‌ها نیز از کمک به شما خودداری می‌کنند.

 

۴- از سرنوشت سبقت بگیرید

وقتی ذهنیت روشنی از خواسته‌های خود داشته باشید، گام بعدی این است که طوری عمل کنید گویی شکست خوردن غیر ممکن است. در زندگی روزمره و در همه کارها و حرف‌های خود با دیگران هماهنگ باشید، انگار که قدرت‌های بزرگی رسیدن به هدف را برایتان تضمین کرده‌اند.

 

۵- یک کار را مستمر و روزمره انجام دهید

وقتی هر روز کاری را برای رسیدن به هدف انجام می‌دهید، سرانجام به این باور محکم دست می‌یابید که بالاخره هدفتان محقق خواهد شد. جدا از اهمیت هدف و سختی‌های راه، اگر هر روز فقط یک قدم بردارید با انگیزه و متمرکز خواهید ماند. ضمیر ناخودآگاه شما فعال خواهد شد و این حرکات همیشگی به سوی هدف انرژی و اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد.

 

 

منبع: برگرفته از کتاب مدیریت زمان، نوشته برایان تریسی

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − شش =

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!
دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم!
ارسال
close-link

فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link
راهنمای جامع بازاریابی کتاب الکترونیک
بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
سرمایه گذاری کم ریسک، کم هزینه، درآمد پایدار و عالی
همین حالا دانلود کن!
close-link

عاشق شغلت باش تا موفق بشی، آیا درسته؟

بلافاصله قابل دانلود خواهد شد!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link

فایل صوتی تعیین هدف در زندگی و شغل

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link

5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link
با عضویت در خبرنامه رهسو
از جدیدترین اخبار و اطلاعات دنیای کسب و کار و بازاریابی مطلع شوید!
عضو میشوم