۱۵ روش تولید محتوای اینترنتی

در این مقاله سعی شده طبق اولویت تأثیرگذاری به ذکر ۱۵ تکنیک تولید محتوای اینترنتی جذاب و با کیفیت پرداخته شود.

335

تولید محتوای اینترنتی به صورت دیوانه‌وار افزایش یافته و امروزه یکی از حوزه‌های شغلی رو به رشد به شمار می‌رود. از این دنیای بزرگ غافل نشوید و با استفاده از تکنیک‌های زیر محتوای اینترنتی جذاب و تاثیرگذار تولید کنید. البته یادتان باشد اگر به دنبال کسب درآمد هستید تنها با انجام یک یا چند روش امکانپذیر نیست مگر اینکه سایت خود را به یک کسب و کار تمام عیار تبدیل کنید. پیشنهاد می‌کنم در کنار مطالعه روش‌های زیر حتماً پست مدل کسب و کار تولید محتوا را هم ببینید.

 

 ۱- ارائه مطالب در قالب لیست

قرار دادن عدد در عنوان مطلب یعنی ذکر تعداد موارد لیست شده در محتوا، به سرعت نظر خواننده راجلب می‌کند و برای کاربران وب جذابیت خاصی دارد. ارائه مطالب در چهارچوب یک لیست، این ذهنیت را القاء می‌کند که به دقت نوشته شده‌اند و در عین حال کاربردی و به سرعت قابل خواندن می‌باشند. هیچ محدودیتی در استفاده از فرمت لیست وجود ندارد. می‌توانید موارد زیادی از لیست های Top ten یا ۱۰ تا از بهترین… را به عنوان محتوای اینترنتی خود ایجاد کنید.

 

۲- چک لیست به عنوان محتوای اینترنتی

چک لیست‌ها هم خیلی ساده‌اند، اما خاصیت کاربردی‌تر و عملیاتی‌تری نسبت به مورد اول دارند. در چک لیست، الگویی از مراحل و فعالیتها برای یک کار مشخص است که کاربران می توانند برای اهداف شخصی خود از آن استفاده کنند. به عنوان مثال، یک آژانس تبلیغاتی، ممکن است یک چک لیست از تمام وظایفی که برای تکمیل بهینه سازی سایت نیاز است، تهییه کند. می‌شود چک لیست را با استفاده از باکس های کوچک در ابتدای هر بند طراحی کرد که قابل چک کردن و علامت زدن باشند. بسیار هوشمندانه است اگر امکان چاپ چک لیست را هم برای کاربران خود فراهم کنید. برای نمونه یکی از چک لیستهای سایت رهسو را برایتان قرار داده‌ام که با عضویت در سایت می‌توانید از آن استفاده کنید. این چک لیست عملاً نقشه راه کسانی است که می‌خواهند از طریق تولید محتوا در سایت به درآمد درست و حسابی برسند.

بیشتر بخوانید:  تجربه من با پرده سبز کروماکی

همین حالا دریافت کن!

 

۳- استفاده از کلمه چگونه ابتدای عنوان

این نوع از عناوین نحوه تکمیل موضوعی را آموزش می‌دهد که می‌تواند تقریباً هر چیزی باشد. به عنوان مثال: چگونه غذای … را طبخ کنیم. سعی کنید موضوعی را انتخاب کنید که تا حد امکان مشخص و واضح باشد. حتماً برای جذابیت و غنای بیشتر محتوای اینترنتی خود از فیلم و یا عکس برای ارائه مطالب استفاده کنید.

 

۴- نکات و ترفندها به عنوان محتوای اینترنتی

می‌توانید با ارائه مقالاتی که نکات ارزشمند و شاخصی را درباره یک موضوع، فرایند و یا وظیفه ارائه می‌کنند به خوانندگان خود کمک کنید. حتی می‌توانید در انتهای مطالب خود به ذکر نکات بپردازید. این نکات می‌توانند به عنوان کلیدهای طلایی برای حل و فصل مسائل بکار بروند. اگر با گردآوری مطالب از سایتهای مختلف مقاله می‌نویسید سعی کنید در انتهای هر بند نکته یا تجربه‌ای از خودتان اضافه کنید. به این ترتیب رنگ و بوی کاربردی تری به خود می‌گیرد و از کپی صرف هم دور شده‌اید.

 

۵- بهترین شیوه کارها به عنوان محتوای اینترنتی

می‌توانید مقاله‌ای از بهترین شیوه‌ها را منتشر کنید که برخی مفاهیم و روش‌های شاخص را برای یک موضوع مشخص ارائه می‌کنند. به عنوان مثال: بهترین روش برای دویدن ممکن است شامل حفظ فرم مناسب، هیدراته ماندن بدن و تغذیه درست قبل و بعد از دویدن باشد. مشکل رایج این نوع محتوا کلی بودن آن است، بنابراین سعی کنید موضوع خود را بیشتر به مخاطبان خاص ارائه دهید یا بخش خاصی از موضوع را پوشش دهید.

 

۶- راهنماهای خرید

راهنماهای خرید به عنوان محتوا مزایای خاص دارند و از انواع مختلفی برخوردارند. هدف کلی، راهنمایی کاربران برای خرید یک محصول خاص ( کالا یا خدمت) است. لازم است توصیف کاملی درباره محصولات ارائه شود، مقایسه ها به درستی صورت گیرد و به کلیه معیارهای مهم خرید اشاره گردد. متن را طوری بنویسید که هر کسی که آن را خواند بتواند تصمیم روشنی درباره خرید آن محصول بگیرد.

بیشتر بخوانید:  اهمیت بازاریابی B2B در لینکدین

 

۷- ارائه نظر و دیدگاه خود

این موضوع شامل مواردی است که از نظر شما بازبینی شده است. موضوعی را پیدا کنید که برای مخاطبان شما اهمیت دارد، نظر خود را در مورد آن بنویسید. به عنوان مثال، ممکن است نظر شما تاییدی بر مزایای یک محصول تکنولوژیک و جدید باشد، یا ممکن است درباره مشکلات و عواقب ناشی از استراتژی کسب و کاری باشد که، رایج است و غالباً مورد انتقاد قرار نمی‌گیرد. در اینجا چند کلید برای موفقیت وجود دارد: این که نظر شما باید قوی باشد، به خوبی روی آن تحقیق شده باشد و حداقل تا حدودی قابل بحث باشد.

 

۸- پیش‌بینی موضوعی به عنوان محتوای اینترنتی

مقالات پیش‌بینی شبیه به ارائه دیدگاه است، اما با تمرکز خاص بر پیش‌بینی (و یا پیش‌بینی های متعدد) در مورد صنعت و یا موضوعی که برای کاربران شما مهم است. برای مثال، اگر در حوزه بازاریابی فعالیت می‌کنید می‌توانید درباره روند خاصی از استراتژی‌های بازاریابی در آینده دور یا نزدیک خبر دهید. مثلاً در مورد روند سئو، اینکه نقش تکنیکهای سئو در آینده کمرنگ یا پررنگتر خواهد شد.

 

۹- پیگیری نتایج پیش بینی‌ها

هنگامی که پیش بینی خود را در مورد موضوعی نوشتید می‌توانید آن را به عنوان خوراک یا ورودی یکی دیگر از تکنیک‌های تولید محتوا مورد استفاده قرار دهید. این تکنیک پیگیری پیش‌بینی شماست. همانطور که از نام آن پیداست، این روش به تأمل در پیش بینی‌های شما و تعیین اینکه آیا درست هستند یا نادرست، و همچنین بعد از موعد درباره چرایی تحقق یا عدم تحقق آنها می‌پردازد.

 

۱۰- استفاده از کلمه چرا در ابتدای عنوان

این نوع از نوشتار به چرایی و علل پشت پرده یک موضوع می‌پردازد و می‌تواند از زوایای گسترده و متنوعی وارد علت‌ها شود. برای مثال، نگاهی به چرایی کاربردی بودن یک محصول یا چرایی تأثیر یک استراتژی و یا از دیدگاه تاریخی، ارزیابی اینکه چگونه این محصول تکامل یافته یا چگونه این استراتژی به آنچه که امروز هست رسیده. استفاده از کلمه چرا یکی از جالب‌ترین و رضایت بخش ترین تکنیک‌هاست در تولید محتوای اینترنتی است به شرطی که با اندازه کافی به متن خود عمق دهید.

بیشتر بخوانید:  اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ و راه‌های پیشرفت آن

 

۱۱- آموزش های مکتوب

آموزش‌ها می‌توانند نوع دیگری از مقالاتی باشند که با  “چگونه ” شروع می‌شوند و هدف آنها آموزش دادن به کاربر به نحوی است که کاری را به انجام برساند. آموزش‌ها بیشتر در جهت عمق بخشیدن به موضوع و طرح گام به گام مطالب می‌باشند. بسته به موضوعی که پوشش داده‌اید، باید به ذکر جزئیات خاصی بپردازید تا اطمینان حاصل شود که پیام شما درک خواهد شد. به عنوان مثال: صرفاً توصیف آنچه در داخل یک ساعت می‌گذرد به اندازه توصیف تصویری داخل آن موثر نخواهد بود و بهتر است تا حد ممکن از عکس یا حتی فیلم استفاده شود.

 

۱۲- آموزش‌های ویدئویی

آموزش‌های ویدئویی برای تولید کمی مشکلتر‌اند، به این دلیل که نیاز به دوربین و ویرایش دارند، اما معمولاً آموزش‌های قدرتمندی هستند، زیرا کاربران می‌توانند از روی آن دقیقاً همان کار را انجام دهند. باید در طول فیلم، اطمینان حاصل کنید که دوربین روی عمل تمرکز داشته باشد و همه چیز را به وضوح روایت کند به طوری که کاربران بتوانند درک کنند. استفاده از ویدیو و نسخه کتبی در کنار هم ارائه شوند تا مخاطبان خود را با آموزش بهتر تطبیق دهند.

 

۱۳- چه کاری انجام ندهید

این گونه پستها برخی از بدترین گزینه ها یا استراتژی هایی را که می توان دنبال کرد هدف قرار می‌دهد. بسته به شدت عواقب در حوزه خاص می‌توانید آن را به یک داستان احتیاطی، یا طنز آمیز تبدیل کنید. هر کدام را می توان با افزودن نمونه های خاص، تقویت کرد.

 

۱۴- تجزیه و تحلیل اشتباه

پست‌های تجزیه و تحلیل اشتباه شبیه به  پست”چه کاری را انجام ندهید”است، ولی بیشتر به خطایی که می‌تواند انجام شود اشاره می‌کند و به تجزیه و تحلیل آن می‌پردازد که اگر انجام شود یا نشود چه اتفاقی می‌افتد و اینکه این اشتباه چگونه عمل می‌کند و عواقب بد را ناشی می‌شود.

 

۱۵- افسانه‌های اشتباه

افسانه‌ها، تصورات غلط و پیش فرض‌های دروغین، عملاً در هر صنعتی وجود دارند و می‌توانند دست آویز مناسبی برای ارائه یک مقاله جالب و یک محتوای اینترنتی خوب باشند. در صورتی که بتوانید نادرست بودن این تصورات را اثبات کنید، به تعداد خواننده‌های آن برای خود و مقاله‌تان ارزش ایجاد خواهد شد.

 

 

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!

دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم
ارسال
close-link
همین حالا دانلود کن!
 
سرمایه‌گذاری کم هزینه، کم ریسک، درآمد پایدار و عالی
دانلود می‌کنم
هر زمان که بخواهید می‌توانید در ایمیل‌های دریافتی از اشتراک خبرنامه انصراف دهید!
close-link
دانلود فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود ویدئو قانون جایگزینی در فروش

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود صوت 5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود فایل صوتی تعیین هدف در زندگی

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
همین حالا دانلود کن!
راهنمای فروش اینترنتی محصولات مجازی
دانلود می‌کنم
هر وقت خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی، اشتراکتون رو لغو کنید!
عضویت در خبرنامه رهسو
جدیدترین اطلاعات دنیای بازاریابی و کسب و کار
عضو میشم
هر وقت که خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی اشتراک خبرنامه رو لغو کنید!

دانلود نسخه pdf بوم مدل کسب و کار

میتونید بوم رو بزرگ چاپ کرده و روی دیوار نصب کنید. استیکرهای رنگی رو در هر بخش چسبونده و بارها عوضشون کنید تا به یک مدل معتبر برسید!
دانلود فایل
کار جالبی میشه، امتحان کنید!
  
دانلود ویدئو با کیفیت عالی، 130 مگابایت
دانلود
close-link

خلاصه کتاب: راه اندازی استارتاپ در ۷ روز

اشتباه نکنید، این یک عنوان فریبنده نیست! بلکه واقعیت است.
این کتاب از مفیدترین کتابهایی است که به عنوان یک کارآفرین می‌تونید بخونید. درک درستی از استارتاپ و نحوه راه‌اندازی اون ارائه می‌کنه و به نکاتی طلایی اشاره داره که یک کارآفرین موفق در دنیای واقعی تجربه کرده. مطمئنم در زندگی کاری خود حتما بارها اسمش رو خواهید شنید و بالاخره میخونیدش، پس هر چه زودتر بهتر!
راه>

همین حالا دریافت کن!