۱۰ راز چهره‌های موفق در ایجاد برند شخصی

اگر به روند ایجاد برند شخصی چهره‌های موفق نگاه کنیم، ردپای ۱۰ راز اصلی را خواهیم یافت. هیچ جادویی در کار نیست، شما هم می‌توانید با به کار بستن همان رموز مورد استفاده آن افراد در زندگی شخصی و شغلی خود به چشم‌اندازهای جدیدی در زمینه برندسازی شخصی برسید. در این مقاله به بررسی ۱۰ راز افراد موفق در ایجاد برند شخصی می‌پردازیم:

214

اگر به روند ایجاد برند شخصی چهره‌های موفق نگاه کنیم، ردپای ۱۰ راز اصلی را خواهیم یافت. هیچ جادویی در کار نیست، شما هم می‌توانید با به کار بستن همان رموز مورد استفاده آن افراد در زندگی شخصی و شغلی خود به چشم‌اندازهای جدیدی در زمینه برندسازی شخصی برسید.

 

راز اول در ایجاد برند شخصی:

شما چه بخواهید و چه نخواهید همین الان هم یک برند هستید. این با شماست که تعیین می‌کنید برندتان در کدام زمینه خوب عمل می‌کند و کجاها نیاز به اصلاح دارد. از این رو، باید تغییرات لازم برای ایجاد برندی تا حد امکان قوی‌تر را در خود به وجود آورید.

 

راز دوم در ایجاد برند شخصی:

برند شخصی شما در ذهن دیگران و بر اساس ادراک، عقیده و احساسی که آنها به شما دارند ایجاد می‌شود. لحظاتی به برند شرکت خود فکر کنید، این برند می‌تواند در نوع خود بهترین محصول به لحاظ ویژگی‌های کارکردی را به دنیا عرضه کند اما اگر مردم آن را بهترین تشخیص ندهند و یا در نحوه ادراک آنها نسبت به آن خللی وارد شده باشد، موفقیتی به دنبال نخواهد داشت. بنابراین، همیشه به یاد داشته باشید که برند شخصی شما آن چیزی نیست که شما درباره آن فکر می‌کنید بلکه، ادراکی است که دیگران نسبت به آن دارند. برند شما چیزی نیست که شما می‌گویید، چیزی است که آنها می‌گویند.

 

راز سوم در ایجاد برند شخصی:

یکی از اشتباهات رایج در زمینه ایجاد برند شخصی آن است که عده‌ای آن را تلاشی صرفاً متوجه خود و درباره خود تصور می‌کنند، اما حقیقت چیز دیگری است. ایجاد برند شخصی تماماً درباره مخاطب شماست. درست مثل برندهای شرکتی که باید برای موفق شدن محصول خود نفعی را نصیب مصرف کننده کنند، شما هم باید برای موفق شدن در حرفه‌ای که انتخاب کرده‌اید بر پایه یک ارزش پیشنهادی قابل رقابت مخاطب خود را منتفع سازید. فراموش نکنید که دنیا دنیای گرفتن و دادن است. باید سئوالات زیر را از خود بپرسید:

  • من برای افزایش سطح زندگی مخاطبانم چه کمکی می‌کنم؟
  • برای افزایش سطح درآمد و میزان سودآوری مخاطبانم چه کمکی می‌کنم؟
  • برای بالا بردن سطح رضایت کارکنان و سایر ذی‌نفعان مخاطبانم چه کمکی می‌کنم؟
  • برای اینکه مخاطبینم پاسخ بهتری به نیازهای مشتریانشان بدهند چه کار می‌کنم؟
  • برای رشد کیفیت خدمات و محصولات مخاطبانم چه کاری انجام می‌دهم؟
  • برای افزایش اثربخشی فعالیت مخاطبان چه می کنم؟
بیشتر بخوانید:  ۹ ویژگی کارآفرین موفق که او را به فردی خودساخته تبدیل می‌کند

 

راز چهارم در ایجاد برند شخصی:

از آنجا که برند شخصی شما در ذهن مخاطبان است که شکل می‌گیرد، بنابراین تنها راه برای ایجاد برند شخصی موفق بررسی نحوه ادراک آنها نسبت به خودتان است. اگر میان آنچه که مخاطب شما درباره آن فکر می‌کند و آنچه می‌خواهید فکر کند، فاصله وجود داشته باشد، در این صورت برند شخصی شما نیازمند اصلاح و تقویت دوباره خواهد بود.

 

راز پنجم در ایجاد برند شخصی:

تنها را برای ایجاد برند شخصی قوی، ارائه یک تعریف دقیق درباره آن است. برند بدون تعریف مشخص، چیزی جز یک فرضیه موهوم و بی‌اساس نخواهد بود. هیچ بازاریابی محصول خود را بدون یک تعریف مشخص روانه بازار نمی‌کند. این تعریف است که به بازاریاب می‌گوید کدام مصرف‌کنندگان را هدف قرار دهد و پول‌های تبلیغاتی خود را کجا و چگونه خرج کند. در سطح شخصی نیز شما باید برای برند خود همین راه و رسم را پیش بگیرید.

 

راز ششم در ایجاد برند شخصی:

بهترین برندها آنهایی هستند که هم نیازهای کارکردی مخاطبان را برآورده می‌کنند و هم نیازهای عاطفی آن‌ها را. نیازهای کارکردی شامل اقداماتی که در حوزه وظایف شغلی خود انجام می‌دهید. نیازهای عاطفی هم پیوند محکمی بین شما و مخاطبانتان برقرار می‌کنند، برای مثال: اگر دو نفر حسابدار از قابلیت های حرفه‌ای یکسانی برخوردار باشند، آن کسی که از برند شخصی قویتری برخوردار است، دقیقتر و مورد اعتمادتر به نظر خواهد رسید. مخاطب آن حسابدار مطمئن است که نه تنها دانش وی باعث انجام شدن کارش خواهد شد بلکه، آن کار سروقت نیز تمام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  ۶ راز مهم در تبدیل شدن به یک رهبر موفق

 

راز هفتم در ایجاد برند شخصی:

بهترین برندهای شخصی از بالاترین سطح اعتبار برخوردارند و می‌توان به آنها اعتماد کرد. پس باید حتماً چیزی را به مردم تحویل دهید که وعده آن را داده‌اید. فقط گفتن اینکه فلان نیاز را می‌توانید تأمین کنید کافی نیست بلکه، باید نشان دهید که تجربه و دانش مورد نیاز برای انجام آن را هم در اختیار دارید. گفته یا وعده خود را به کمک سوابق شغلی، تحصیلاتی و خصوصیات منحصربفردی که چاشنی مهارت‌های خود می‌کنید به اثبات برسانید.

 

راز هشتم در ایجاد برند شخصی:

برند شخصی شما در طول ۳۶۵ روز سال و بر پایه آنچه می‌گویید و از آن مهمتر آنچه عمل می‌کنید شکل می‌گیرد. همان‌گونه که پرندگان از تکه چوب‌های کوچک برای خود لانه می‌سازند، ما نیز بوسیله کوچکترین رفتارهایمان در ذهن افراد از خود تصویر ایجاد می‌کنیم. این به معنای آن نیست که تحت هیچ شرایطی نباید قصور و خطایی از شما سر بزند بلکه، به معنای آن است که بر تمامی اعمال و رفتاری که می‌توانند برندتان را مورد آسیب قرار دهند، دقت و مراقبت به خرج دهید. فرق برندها با غیر برندها همین ریزبینی‌ها است.

 

راز نهم در ایجاد برند شخصی:

دوری از انجام رفتارهای منفی که می‌توانند باعث خدشه‌دار شدن برند شما شوند، موضوع مهمی است که نباید آن را از نظر دور داشت. اما رعایت اصل سازگاری در نحوه اشاعه برند شما نیز در جای خود از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر نایکی در تبلیغات خود افراد را به مصرف سیب‌زمینی سرخ کرده تشویق کند شما چه فکری درباره این برند خواهید کرد؟!

بیشتر بخوانید:  عاشق شغلت باش تا موفق بشی، آیا درسته؟

همان طور که نایکی تمامی تبلیغات خود را به طور هماهنگ بر ورزش و زیبایی اندام متمرکز می‌کند، شما نیز باید در نحوه عرضه برند شخصی خود در طول روز، سازگاری، هماهنگی و ثبات عمل از خود نشان دهید.

 

راز دهم در ایجاد برند شخصی:

اگرچه برند شخصی کلاً درباره مخاطب شماست، اما این هرگز به معنی آن نیست که شما خود را به عنوان فردی جا بزنید که عملاً دارای خصوصیاتی که مطرح می‌کند نیست.

این رویکرد نه تنها می تواند باعث آن شود که شما از حرفه خود احساس رضایت و خشنودی نکنید بلکه، خود را به عنوان یک برند شخصی جعلی جا زدن در دراز مدت شما را با دشواری‌های احتمالی رو به رو خواهد ساخت. بنابراین وظیفه شما تشخیص نیازهای مخاطب با توانمندی‌ها و صفات شخصی‌تان می باشد. در این صورت است که برند شخصی شما خود واقعی شما را به نمایش خواهد گذاشت. شرایطی را که نه تنها موفقیت‌های بیشتری را نصیب حرفه شما می‌سازد بلکه، دستاوردهای بیشتری را نیز نصیب شخص شما خواهد کرد.

منبع: برگرفته از کتاب آیین برند شخصی نوشته خلیل جعفرپیشه

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!

دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم
ارسال
close-link
همین حالا دانلود کن!
 
سرمایه‌گذاری کم هزینه، کم ریسک، درآمد پایدار و عالی
دانلود می‌کنم
هر زمان که بخواهید می‌توانید در ایمیل‌های دریافتی از اشتراک خبرنامه انصراف دهید!
close-link
دانلود فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود ویدئو قانون جایگزینی در فروش

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود صوت 5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
دانلود فایل صوتی تعیین هدف در زندگی

بلافاصله دانلود می‌شود!
دانلود می‌کنم
هرزمان که خواستید از داخل ایمیلهای دریافتی می توانید اشتراک خود را لغو کنید!
close-link
همین حالا دانلود کن!
راهنمای فروش اینترنتی محصولات مجازی
دانلود می‌کنم
هر وقت خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی، اشتراکتون رو لغو کنید!
عضویت در خبرنامه رهسو
جدیدترین اطلاعات دنیای بازاریابی و کسب و کار
عضو میشم
هر وقت که خواستید می‌تونید از داخل ایمیل‌های دریافتی اشتراک خبرنامه رو لغو کنید!

دانلود نسخه pdf بوم مدل کسب و کار

میتونید بوم رو بزرگ چاپ کرده و روی دیوار نصب کنید. استیکرهای رنگی رو در هر بخش چسبونده و بارها عوضشون کنید تا به یک مدل معتبر برسید!
دانلود فایل
کار جالبی میشه، امتحان کنید!
  
دانلود ویدئو با کیفیت عالی، 130 مگابایت
دانلود
close-link

خلاصه کتاب: راه اندازی استارتاپ در ۷ روز

اشتباه نکنید، این یک عنوان فریبنده نیست! بلکه واقعیت است.
این کتاب از مفیدترین کتابهایی است که به عنوان یک کارآفرین می‌تونید بخونید. درک درستی از استارتاپ و نحوه راه‌اندازی اون ارائه می‌کنه و به نکاتی طلایی اشاره داره که یک کارآفرین موفق در دنیای واقعی تجربه کرده. مطمئنم در زندگی کاری خود حتما بارها اسمش رو خواهید شنید و بالاخره میخونیدش، پس هر چه زودتر بهتر!
راه>

همین حالا دریافت کن!