۱۰ شرط لازم در بازاریابی چریکی

بازاریابی چریکی یا پارتیزانی با نگاه تهاجمی و رو به جلوی خود همواره به دنبال خلق فرصت‌های ناب و کم هزینه از دل رفتارهای غیر متعارف است. همچنین یک بازاریاب چریک همواره با خلاقیت و نگاه متفاوت از بازاریابی سنتی در قالب یک جنگجوی واقعی ظاهر می‌شود. در ادامه ۱۰ شرط لازم در تبدیل شدن به یک بازاریاب چریک را مطرح می‌کنیم:

65

بازاریابی چریکی در واقع بازار را میدان جنگ می‌داند، رقبا را دشمن و ابزار بازاریابی را تسلیحات یک جنگجو. همچنین برنامه بازاریابی را طرح جنگ و استراتژی بازار را استراتژی جنگی می‌داند. بازاریابی چریکی همواره به دنبال استفاده از فرصت‌های ناب، کم هزینه و موثر است که این جنگندگی و نگاه تهاجمی و رو به جلوی بازاریابی چریکی یا پارتیزانی وجه تمایز مهم این شاخه از بازاریابی با بازاریابی سنتی است. در ادامه به  ۱۰ شرط لازم در بازاریابی چریکی می پرداریم:

 

۱- ذهن باز

ذهن خود را به روی کلیه مفاهیم بازاریابی باز کنید و نگاهی گسترده و جامع به حوزه بازاریابی داشته باشد. درک از مفاهیم و نگاه تحلیلگرانه به مسائل کمک می کند تا به عنوان یک چریک ایده های درخشانی به ذهنتان برسد.

 

۲- قدرت تطبیق

شخصیت خود را با شخصیت بازاریابان چریک تطبیق دهید. در صورتی که توان انجام دادن این مهم را نداشته باشید، شرایط کار برایتان سخت خواهد شد. تیزبینی و نکته سنجی که بازاریابان چریک دارند به آنها کمک می کند تا بهترین ایده را در بهترین زمان برای استفاده از فرصتها ارائه کنند.

 

۳- تغییر نگاه

در رویکرد چریکی باید نگاهی درست اما متفاوت نسبت به مفروضات گذشته در حوزه بازاریابی داشته باشید. باید بدانید که بسیاری از حقایق قدیمی به افسانه ها بدل شده‌اند، مثلاً به این دلیل که هیچ کدام از آنها شامل اینترنت و رسانه های اجتماعی نبودند.

 

۴- استراتژی ساده ولی موثر

استراتژی بازاریابی چریکی خود را به صورت یک استراتژی نبرد قابل فهم و قابل پیروی آسان، برنامه‌ریزی کنید. سادگی، کم هزینه بودن و در عین‌حال کاربردی بودن فعالیت‌های بازاریابی اصل و اساس آن را تشکیل می‌دهد پس استراتژی آن هم باید ساده و موثر طراحی شود.

بیشتر بخوانید:  ۲۰ راز بازاریابی چریکی

 

۵- اهداف مشخص

باید هدف از بازاریابی چریکی خود را واضح، دقیق و واقع بینانه تعیین کنید. اگر اهداف را به ترتیب مذکور مشخص نکنید در اصل، بازاریابی را اجرا نکرده‌اید.

 

۶- حرکت طبق برنامه

در بازاریابی چریکی باید دست به کار شوید و چیزی را که طرح از قبل نوشته شده می‌گوید انجام دهید. سرعت انجام کار و پیروی از برنامه قبلی چیزی است که شما را به یک چریک تهاجمی تمام عیار تبدیل می‌کند.

 

۷- انتخاب رسانه

باید بدانید که کدام رسانه می‌تواند نیازهای شما را بهتر برآورده کند و آیا اینکه شما اصلاً نیازی به رسانه دارید یا نه؟

 

۸- تطبیق با مشتری

همه چیز را در کسب و کار خود با مشتری تطبیق دهید. او کسی است که بیشتر از هر کس دیگری می‌تواند به شما در بازاریابی چریکی کمک کند. بگذارید او از خود گذشتگی شما را حس کند.

 

۹- تشخیص تغییرات سریع

باید تغییر سریع ماهیت بازاریابی را تشخیص دهید. هر چند این تغییر امروزه شدیدتر از هر زمان دیگری است، اما می‌توانید با همگام شدن با این تغییرات زمینه تسلط بر آنها را فراهم کنید.

 

۱۰- تلاش مداوم

باید روند بازاریابی چریکی خود را به طور مداوم ادامه دهید و نباید دست از حملات مکرر خود بردارید. اگر تمام نکات بالا را رعایت کنید اما مورد دهم را انجام ندهید مثل این است که هیچ کاری نکرده‌اید و شما هم مثل بسیاری دیگر رفتنی هستید.

 

ممکن است این موارد را دوست داشته باشید!

لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + پنج =

ممنون از وقتی که برای رهسو گذاشتی!
دوست داشتی ایمیلت رو بذار تا از جدیدترین اطلاعات بازاریابی باخبرت کنم!
ارسال
close-link

فایل صوتی سخنرانی و مدیریت استرس

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link
راهنمای جامع بازاریابی کتاب الکترونیک
بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
سرمایه گذاری کم ریسک، کم هزینه، درآمد پایدار و عالی
همین حالا دانلود کن!
close-link

عاشق شغلت باش تا موفق بشی، آیا درسته؟

بلافاصله قابل دانلود خواهد شد!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link

فایل صوتی تعیین هدف در زندگی و شغل

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link

5 مرحله در مسیر ارتباط با مشتری

بلافاصله قابل دانلود خواهد بود!
همین حالا دانلود کن! 
اطلاعات شما کاملاً محفوظ خواهد بود!
close-link
با عضویت در خبرنامه رهسو
از جدیدترین اخبار و اطلاعات دنیای کسب و کار و بازاریابی مطلع شوید!
عضو میشوم